Egy kicsit komolyabb szervezést igényel majd.
A Louvre vezetése bejelentette, hogy a túlzsúfoltság csökkentése érdekében harmincezerre korlátozza a napi látogatók számát. Laurence des Cars, a Louvre igazgatója azzal indokolta a lépést, hogy a Louvre "kellemes élményt szeretne nyújtani, különösen a múzeumba először betérőknek".
A világjárvány előtti állapotokhoz képest (amikor is napi 45 ezer látogatót fogadott az intézmény) az új policy harmadával csökkenti a belépők számát.
Míg 2019-ben még napi 45 ezer napi látogatónak örülhetett a múzeum, addig a világjárvány idején történt bezárás óta csak körülbelül harmincezernek.
Más szóval, az új kezdeményezés célja, hogy fenntartsa a jelenlegi nézőszámot, és megakadályozza, hogy az a korábbi szintre emelkedjen – különösen a 2024-es párizsi olimpiai játékokra való tekintettel.
Mindez azért elég jól hangzik. Megnézhetjük a Mona Lisát anélkül, hogy úgy éreznénk magunkat, mintha egy rögbimeccsen lennénk. Egy kicsit szervezettebben gondolkodni pedig csupán kis erősfeszítésnek tűnik a sokkal kellemesebb élményért cserébe. Ráadásként a Louvre-ba már régóta lehet online is belépőhelyet foglalni.
A Paris Explore nevű Instagram-fiók nemrég posztolta egy Párizsban élő influenszer, bizonyos Volgaleoni tanácsait, melyek arról szóltak, hogy mi mindent ne csináljunk Párizsban. A Matadornetwork utánajárt, mennyire kell komolyan vennünk ezeket az intelmeket.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images, Unsplash)
napi | intézmény | látogatás | múzeum | változás | limit
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!