Sokan inkább ezért nem nézik meg a világ egyik legismertebb látványosságát

Nem vonzó a tömeg és a lökdösődés.

A Mona Lisa talán a világ leghíresebb festménye. A Louvre-ba látogató turisták évtizedek óta hatalmas sorokban tolonganak, hogy legalább néhány pillanatra megpillanthassák a titokzatos nőt ábrázoló alkotást. Mosolyog? Miért nincsenek szempillái? Valami balesetben vesztette el az első fogait? Bármi is legyen a válasz ezekre a kérdésekre, jó páran úgy vannak vele, hogy életükben egyszer sem fogják látni a Mona Lisát, mert nem bírják elviselni a sorban állás gondolatát.

Valaki a Redditen osztott meg egy fotót a Mona Lisára várakozók hosszú és kaotikus soráról, másvalaki ezt látva annyira elkeseredett, hogy azt írta, soha nem fog oda elmenni.

A Louvre tavaly nyáron kezdte korlátozni a látogatók számát, amit azóta is fenntart. A felső határ azonban még mindig 30 ezer embert jelent naponta és bár az intézmény mintegy 35 ezer műalkotásnak ad otthont, a látogatók többsége egyenesen a Mona Lisához tart.

Oda viszont "mindenkit beengednek, és könyökléssel tolakodnak előre az emebrek" – mondják többen is, amire valaki úgy reagált, hogy őszintén szólva nem is szórakozna ezzel, mert "az egész cécó nem ér annyit, hogy lássa a Mona Lisát".

A festményt ezért inkább szkippelő turisták a Louvre egyik csendesebb termét is megnézhetik. Az intézmény minden falán, padlóján és mennyezetén rengeteg látnivaló van, így a látogatás egészében véve teljesen megéri."

Plusz lehet, hogy a Louvre a város leghíresebb múzeuma, de Párizsban rengeteg más csodálatos és kevésbé zsúfolt múzeum is akad még. A Musee Carnavalet-ben például felfedezhető Párizs történelme, és egy fillért sem kell fizetni a belépésért. A Musee de l'Orangerie pedig Monet tavirózsa-sorozatának ad otthont, és jóval kevesebb embert vonz, mint a Louvre.

Párizsról nagyon nem a költséghatékonyság jut eszünkbe, konkrétan inkább egy Eiffel-torony alakú pénznyelő. De vannak módok, ahogy full ingyen is kihozhatod a maximumot ebből a vagány városból. Mondjuk is, mik azok!

(Forrás: Express, fotók: Getty Images)

zsúfolt | galéria | párizs | látogatók | múzeum | louvre

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom