Csúcskategóriás turisztikai látványosságokká válhatnak a második világháborús londoni kémalagutak

A Kingsway Exchange alagutakat az 1940-es években építették, hosszú ideig szigorúan titkosak voltak. Most azonban egy új turisztikai attrakció-fejlesztésnek köszönhetően megnyitják a kapuit.

A héten mutatták be a londoni Kingsway Exchange alagutak átalakítási terveit, amire nem kevesebb, mint kilencvenhét milliárd forintnak megfelelő fontot fognak költeni.

A kiterjedt földalatti rendszert még az 1940-es években építették, a feladata az volt, hogy megvédje a lakosságot a bombázásoktól a második világháború ideje alatt.

Az elmúlt több mint hetven évben elzárt volt a nyilvánosság előtt.

A szintén londoni székhelyű Wilkinson-Eyre építészeti vállalat azonban egy átfogó felújítást javasol. A The London Tunnels nevű projekt keretében újrahasznosítanák a háború idején a brit kémek által használt területet.

A CNN úgy tudja, a hely a hidegháború idején egy belső kommunikációs központnak, azaz köznyelvben forródrótnak is otthont adott, amely közvetlenül összekapcsolta az Egyesült Államok vezetőit a Szovjetunióval. Ott működött az Egyesült Királyság titkos, úgynevezett Különleges Műveletek Végrehajtó Hivatala. Ez az MI6 egyik szárnya volt, amely James Bond Q Branchjének alapját is adta.

Az 1980-as években a telephely a British Telecom kezébe került, akik ott hozták létre a világ legmélyebb, engedéllyel működő bárját, amelyet kizárólag a kormányzati alkalmazottak élvezhettek.

A telefonközpont azonban idejétmúlttá vált, a helyszín pedig kihalt.

A tervek jóváhagyását követően azonban új életre kelhet és a város talán legnépszerűbb turisztikai célpontja is lehet.

(Forrás: RobbReport, fotók: The London Tunnels)

James Bond | kémjárat | alagút | london | kémalagút

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom