London minden évben Norvégiától kapja a karácsonyfáját, amelynek felállítását minden évben kötelező felháborodás követi.
Miután tavaly sok kritika érte a norvég fát, mert nem volt elég telt és szimmetrikus, idén az északi ország megígérte, hogy igyekszik fejleszteni mind a kiválasztási, mind a szállítási folyamatokon. Azonban az angolokat nem könnyű meggyőzni.
Igaz, hogy amikor a fenyőt felállították, valóban nem festett a legjobban, és azt a látványt, amit a kivágáskor nyújtott, meg sem közelíti. De amikor kibontották, feltárult szimmetrikus és tekintélyes külseje, ami az égősorokkal együtt, melyeket december 1-én kapcsolnak fel, már valószínűleg meggyőzőbb látványt fog nyújtani.
Az egyik, Twitteren kommentelő viszont szánalmasnak nevezte, és olyan is volt, aki azt kérdezte: Miért gyűlöl ennyire minket Norvégia? Azt is felvetették, hogy a fa bizonyos szögekből szépnek tűnik, míg más szögekből kiábrándító.
Idén van egyébként a 75. évfordulója annak, hogy Norvégia először küldött karácsonyfát Londonnak hálául a második világháború idején nyújtott brit támogatásért.
A fa január 6-ig áll majd a Trafalgar téren és a kommentelők kereszttüzében.
Aki nem ajándékba kapja a karácsonyfát, annak ilyen árakra kell készülnie az idén, aki pedig a főterek karácsonyfáiban gyönyörködne, az ezekben a városokban biztosan nem fog csalódni.
(Forrás: My London, NewsinEnglish.no, képek: Getty Images)
norvégia | karácsonyfa | london
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!