Nemrég arról írtunk, hogy hol keressük az olcsó repülőjegyeket, most pedig a szállodafoglaló oldalakról érkezett egy összehasonlító elemzés.
Az InsureMyTrip utasbiztosítás-összehasonlító oldal ezúttal a szállodafoglaló webhelyeket vette célba, hogy megnézze, melyik kínálja a legolcsóbb választási lehetőségeket. A kutatásukban ötven-ötven szállodát hasonlították össze tíz városban, a Booking.com, az Expedia, a Hotels.com és közvetlenül a szálloda webhelyén található napi árak alapján.
A New Yorkot, London, Dubajt, Szingapúrt, Párizst, Hongkongot, Bangkokot, Makaót, Kuala Lumpur és Isztambult érintő versenyből a Hotels.com került ki győztesen, amely
289 esetben adott ki olcsóbb találatokat, mint a többi webhely.
Az Expedia 283, a közvetlen foglalás pedig 159 esetben bizonyult olcsóbbnak, míg a Booking.com mindössze 54 alkalommal kínált jobb ajánlatot a többieknél, így ez tűnik a legkevésbé költséghatékony lehetőségnek.
Ami az egyes városokat illeti: New Yorkban a szállodák árai megnégyszereződtek az elmúlt két évben, így a kutatás szerint egy szállodai szoba átlagos ára most 318 dollár (körülbelül 130 ezer forint). A Booking.com-on viszont átlagosan 367 dollárért (15 ezer forintért), míg a Hotels.com-on átlagosan 293 dollárért (120 ezer forintért) foglalhatunk, ami 74 dollár (30 ezer forint) különbséget jelent. A Hotels.com az elemzett ötven New York-i szállodára keresve 62 százalékban adta a legjobb ajánlatokat.
Londonban átlagosan 307 dollárért (126 ezer forintért) kaphatunk szállodai szobát,
a Booking.com-on azonban 331 dollárig (136 ezer forintig) kúsznak, míg a Hotels.com-on és az Expedián átlagosan 286 dollárra (117 ezer forintra) esnek az árak. Az utóbbi két oldal bármelyikén keresve az esetek 82 százalékában járunk jobban.
Dubaj népszerűsége idén ősszel várhatóan még az eddigihez képest is növekszik, miután a szomszédos Katar novemberben ad otthont a foci-világbajnokságnak. Itt átlagosan 143 dollárért (59 ezer forintért) juthatunk szobához, de a Booking.com-on 166 dollárba (69 ezer forintba), míg az Expedián 132 dollárba (54 ezer forintba) kerülnek. Itt az Expedia került ki győztesen, amely a keresések 66 százalékában adta a legolcsóbb találatokat.
Szingapúrban 218 dollárt (89 ezer forintot) kell fizetnünk egy szobáért, a Booking.com 240 dollárért (98 ezer forintért), az Expedia és a Hotels.com pedig 208 dollárért (85 ezer forintért) kínálja a szállást, utóbbi kettő 78 százalékban éri meg a legjobban.
Párizsba az Expedián keresztül átlagosan 220 dollárért (90 ezer forintért), míg a Booking.com-on 250 dollárért (103 ezer forintért) foglalhatunk szobát, az Expedia és a Hotels.com a keresések 52 százalékában bizonyult a legolcsóbbnak. Itt látható a teljes lista az átlagárakkal és a spórolás lehetséges összegével.
Idén ezekben a városokban emelkedtek a legtöbbet a hotelek árai, de még így is meglepő, hogy hogyan állnak a két évvel ezelőttihez képest.
(Forrás: Breaking Travel News, képek: Unsplash)
weboldal | foglalás | árak | szállodai szobák | szálloda | szállásfoglalás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!