Két amszterdami épület közé álmodta meg a világ legmagasabban fekvő csatornahídját a Frankey nevű holland street art-os. Az építmény üveg alapot kapott, megjelenésében pedig a város egyik történelmi hídjára emlékeztet.
Franky, azaz Frank de Ruwe rajzfilmekbe illő csatornahidat telepített az Amszterdam központjában található két épület közé. A Canal Skybridge névre hallgató építmény tíz méterrel a föld felett helyezkedik el. A miniatűr hidat sötétzöld korlátok szegélyezik, a tetején pedig egy hagyományos lámpás látható.
A Canal Skybridge az Adyen nevű cég székhelyét köti össze a szomszédos épületben található több irodával.
A híd nem látogatható a nyilvánosság számára, de az Adyen dolgozói nagy örömmel haladnak át a világ legmagasabb csatornahídján, amelynek rövidke, ám annál szebb üvegsétányáról letekintve az utcai forgalmat is megleshetik.
A művész szerint az általa megépített híd összekötőként, de interfészként is szolgál a humor és a csoda között.
Frankey Amszterdam híres street art-osa, akinek alkotásaiban a popkultúra és a rajzfilmek világa is hangsúlyos szerepet kap. Legutóbb egy akrobatikus jelenet főszereplőjévé válhatott általa Goofy, de egy szellőzőnyílást is átalakított már Kanye West portréjává. A mostani alkotása pedig egy újabb lépcsőfok afelé, hogy a művész az építészet világában is próbára tegye magát.
Úgy tudni, hogy a csatornahíd három év munkájának eredményeként születhetett meg. A külső részeket 3D nyomtatással hozták létre, a talapzat üvegből áll, magát a szerkezetet pedig acélkábelek és óriási csavarok tartják. Ez utóbbiakba Frankey arcképét gravírozták.
(Forrás: Dezeen, fotók: Kees Hummel)
csatorna | csatornahíd | Amszterdam | híd | street art
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!