Görögországtól Izlandig ajánlják a termálvizeket, hazánkból pedig mindjárt kettőt is kiemelnek a Mirrornál.
Szerepel a listán a Szantorini partjainál, a Palia Kameni szigeten található forrás, sokak kedvence, a Reykjavíktól harminc kilométerre lévő Kék Lagúna, emellett angol, svájci és francia fürdőket láthatunk a legjobbak között. Magyarországról Hévíz az egyik, amely helyet kapott a felsorolásban. Mint írják, ez a világ legnagyobb termáltava, amelyben fürödni lehet.
Nála egyedül az új-zélandi Frying Pan Lake nagyobb, de itt a hatvan fokos víz túl meleg ahhoz, hogy bárki is belemerészkedjen.
Kiemelik még a vízben jelen lévő mikroorganizmusokat, a tavirózsákat és a tó mellett húzódó, gondozott parkokat. Mint írják, a víz, amely nyáron átlagosan 38 fokos, jótékony hatással van többek között a reumás és mozgásszervi betegségekben szenvedőkre.
A Széchényi fürdőt Európa legnagyobb és a világ harmadik legnagyobb gyógyfürdőjeként említik, ami egy 21 medencét tartalmazó komplexum része három szabadtéri és egy fedett medencével, valamint egy hullámgéppel. Mint írják, a 19. századi, neobarokk fürdő 38 fokos vize szulfátot, kalciumot, magnéziumot, bikarbonátot, valamint metabórsavat és fluoridot tartalmaz.
Íme, a top hét gyógyfürdő:
Palia Kameni, Görögország
Kék Lagúna, Izland
Hévízi-tó, Magyarország
Thermae Bath Spa, Bath, Anglia
Bains de Dorres, Pireneusok, Franciaország
7132 Therme Vals, Svájc
Széchenyi Fürdő, Magyarország
Korábban a Lonely Planet is hasonló sorrendet állított fel, ez pedig a világ tíz leglátványosabb fürdőhelye.
(Forrás: Mirror, képek: Getty Images)
legjobb | gyógyfürdő | fürdő | magyar | termálfürdő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!