Ritkán keresünk fel vásárlási céllal repülőteret, pedig köztudottan változatos és minőségi árukínálattal találkozhatunk a terminálokon. Akadnak olyan termékek, amelyeket kifejezetten megéri reptéren vagy éppen a repülőgépen beszerezni, bőven vannak viszont kerülendő áruk is. Az Insider légikísérők tanácsait összegyűjtő cikkét alapul véve megmutatjuk, mire ajánlatos odafigyelni.
Nasit nyugodtan
Az egyik belföldi amerikai társaságnál dolgozó Lorrie Metrejean osztja azt a véleményt, mely szerint a repülőterek éttermei meglehetősen túlárazottak, viszont úgy véli, ha nassolnivalóról van szó, nem lőhetünk mellé. Bizonyos snackeket kifejezetten kedvező áron lehet megvásárolni, ár-érték arányt tekintve tehát jól járhatunk.
Kozmetikai mennyország
Akiket érdekelnek a szépségápolási cikkek, bizonyára alig várják, hogy a várakozási időt a duty free üzletekben tölthessék el.
A reptéri kozmetikumok választéka kiemelkedőnek mondható, számos olyan terméket lehet ott beszerezni, melyek egy átlag üzletben nem biztos, hogy kaphatóak.
Egy másik légiutas-kísérő, Lorelei McAree hozzáteszi, hogy kiváló opció egy duty free shop arra az esetre, ha valami újat próbálnánk ki. Szerinte figyelemre méltó a bőrápolási termékek felhozatala, arról nem beszélve, hogy egy-egy országban különféle specifikus készítmények is megcsíphetőek.
Megéri techcuccot venni
McAree nem mondott újat azzal, hogy ha valamilyen elektronikai eszközt vásárolunk a repülőtéren, akkor az rosszabbul esik a bankkártyánknak, mintha egy belvárosi üzletben tennénk meg. Ugyanakkor kisebb készüléket (például fülest) nyugodtan vehetünk a fedélzeten, a légitársaságok kedvezőbb árakat kínálnak a repterekhez képest.
Inkább alkoholmentesen
Az alkoholos italokat nem feltétlenül ajánlja a repülőtéren beszerezni, mert drágábbak, és dehidratálják az utast.
Utóbbihoz azért hozzátennénk, hogy nem kötelező az utazás alatt magunkba dönteni a reptéren vett üveg bourbont.
Engedjük el a szuveníreket
Ismerős a történet: indulás előtt még gyorsan bedobunk néhány apróságot a kosárba, mert elfelejtettük a kollégáknak és a családnak szánt ajándékokat. Biztosan örülnek majd a tengerpartot megidéző legyezőnek, vagy a város címerével ellátott fakanálnak.
Nem meglepő viszont, hogy ezek a termékek is túlárazottak, másrészt közhelyesek.
Ha mindenképpen szuvenírekben gondolkodunk, és nem utolsó pillanatos kapkodásra vagyunk kárhoztatva, inkább a helyi üzletekben nézelődjünk!
Nyakpárnát otthonról
Lorelei McAree tanácsa alapján próbáljunk meg saját nyakpárnával nekivágni egy hosszabb utazásnak. Ennek egyaránt vannak gazdasági és higiéniai okai is: a repülőtéren szép summát kérnek az ülve alvást valamilyen szinten elviselhetővé tévő puhaságért, illetve ha csak nincsenek védőcsomagolással ellátva, jóval több baktériumot tartalmazhatnak az otthonról magunkkal hozott párnánál.
Viszlát, palackos víz!
Rengeteg repülőtéren adott a lehetőség vízzel teletölteni a saját palackunkat, miután átvágtunk a biztonsági ellenőrzésen – és most nem a mosdóra kell gondolni.
Ez anyagilag sem elhanyagolható tényező, továbbá sokat tehetünk a környezetvédelemért is, ha saját kulacsunkat használjuk a sokadik műanyagpalack helyett.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Insider, fotók: Unsplash)
légiutas | tanács | duty free | repölőgép | javaslat | kísérő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!