A Japan Airlines szeretné csökkenteni a gépek széndioxid-kibocsátását, méghozzá úgy, hogy kevesebb csomagot szállít.
Ehhez pedig azt ajánlja az utasoknak, hogy ne vigyenek magukkal ruhát, hanem kölcsönözzenek a célállomáson. A társaságnál egy éven keresztül, egészen a jövő év augusztus végéig lehet igénybe venni a szolgáltatást a Japánban töltött időre.
Mint elmondták, az ötletet az adta, hogy bár világszerte egyre több szószólója van a fenntartható turizmusnak, még mindig nincs elegendő lehetőség a megvalósításra.
A kölcsönzőket a Sumitomo Corporation üzemelteti, amely a ruhák beszerzéséért, szállításáért és mosásáért is felel majd. A darabokat a készlettöbbletekből és használtan szerzik be, ezzel elősegítve a körforgásos gazdaságot.
Aki ruhát szeretne kölcsönözni, annak először online kell regisztrálnia a JAL hivatkozási számával és a tartózkodási helyének címével legalább egy hónappal az utazás előtt. A ruhákat legfeljebb két hétig lehet használni.
Az utazók több különböző szett közül választhatnak az évszaknak és az alkalomnak megfelelően (például alkalmi, elegáns alkalmi és vegyes viseletek közül). Az alap bérleti díj négyezer jennél (körülbelül 9800 forintnál) kezdődik, ami három felsőt valamint két szoknyát vagy nadrágot tartalmaz.
Hasonló kezdeményezést egyébként korábban is láthattunk már, 2021-ben a Tripadvisor Plus tagok kérhették, hogy designer ruhákat szállítsanak nekik.
A legtöbb turistacélponton egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan öltözködünk, de azt is érdemes alaposan átgondolni, hogy mit veszünk fel a repülőre.
(Forrás: Travel and Leisure, képek: Getty Images, Unsplash)
környezetvédelem | poggyász | Japan Airlines | ruhakölcsönzés | fenntarthatóság | csomag
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!