Meglepően egyszerű praktikák.
Maddison Purdy, a British Airways légiutas-kísérője osztotta meg tippjeit, annak érdekében, hogy frissen érezzük magunkat egy hosszabb repülőút után.
Állítsuk be a telefon kékfény-szűrőjét
Maddison első tanácsa, hogy amint felszállunk a repülőre, mindig változtassuk meg "a telefonunk beállítását úgy, hogy egy bizonyos idő után automatikusan kikapcsolja a kék fényt".
Ez segít ellensúlyozni a repülés negatív hatásait, például a jetlaget, mivel utóbbi megzavarja a szervezet természetes ciklusát. A természetes napfényhez hasonló kék fény arra készteti a szemet, hogy ébren maradjunk, és megnehezíti a nyugodt alvást.
Mossunk fogat
Egy másik hack, amit a légiutas-kísérő mindig alkalmaz:
repülés közben fogat mos, mert így frissebben és energiával telítve érkezik meg a célállomásra.
A fogkrémben lévő menta élénkítő hatású, ami gyors energialöketet ad, és átmenetileg leveri a fáradtságot.
Viseljünk napszemüveget érkezéskor
Leginkább persze akkor, ha más időzónába érkezünk, mert "a napszemüveg viselése landolás után segít a túlzott nappali fényhatás kivédésében".
A napszemüveg viselésével könnyebben alkalmazkodik a szervezetünk a helyi időhöz, a szemünk megerőltetése nélkül pedig könnyebb nyugodtabb állapotba kerülni.
Könnyű falatokat csipegessünk
Maddison azt ajánlotta, hogy válasszunk könnyű harapnivalókat, különösen a hosszú távú járatokon, amikor tovább kell ébren maradni.
Fontos, hogy ne feledjük el: az étel üzemanyag. Egy könnyű harapnivaló megadhatja a szükséges energiát, és ébren tarthatja az embert.
Gél szemtapaszok használata
Az utazás megviselheti a szemünket is, fáradtnak és dehidratáltnak érezhetjük magunkat. Maddison a gél szemtapaszokra esküszik, mint hatékony gyógymódra, mondván: segítenek rehidratálni a szem körüli érzékeny bőrt, így felfrissülünk tőle.
Fokozatosan állítsuk át az alvási időbeosztást
A légiutas-kísérő szerint keletre utazva leginkább az időeltolódás jelenti a legnagyobb kihívást a jetlag leküzdésében.
Ahhoz, hogy felkészítsük a szervezetünket a váltásra, fokozatosságra van szükség. Az utazás előtt egy héttel ajánlott már elkezdni az alvási rutint azzal, hogy minden este egy órával korábban fekszünk le. Ez a megelőzés zökkenőmentesebbé teheti az átállítást, és segít abban, hogy érkezéskor frissebbek legyünk.
Rövid szunyókálások
Bár a szundikálás csábító lehet, különösen, ha egy hosszú repülőút után érzett fáradtság esetén, de egy hosszabb szundítás vagy rossz időpontban történő lepihenés még jobban megkavarhatja az alvást, ezért megérkezést követően javasolt inkább a helyi időhöz alkalmazkodni.
Legyenek húsz-harminc perces rövid pihenők, nehogy belezavarjunk az éjszakai alvásba – javasolta.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
repülés | hack | utazás | légiutas-kísérő | frissesség | tipp
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!