A Reebok a legfittebb városokról készített egy tanulmányt, az eredmény talán nem lett annyira meglepő.
Mostanság méginkább fontos, hogy egészségünk megőrzése érdekében elegendő testmozgást végezzünk. A mozgás nélkülözhetetlen módja annak, hogy mentálisan és fizikailag is egészségesek maradjunk a Covid–19 elleni küzdelemben, hiszen egy nemrégiben készült tanulmány szerint a fizikai aktivitás hiánya a koronavírus okozta halálozás kockázatát több mint kétszeresére növelheti.
Ahogyan a járvány hozadékaként az otthonról történő munkavégzés egyre népszerűbbé válik, a városban élőknek egyre nehezebb mozgásban maradniuk és biztosítaniuk az aktív életmódot. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a világ felnőtt lakosságának több mint egynegyede nem mozog eleget, mivel nem éri el a "legalább heti 150 perc mérsékelt intenzitású, vagy 75 perc erőteljes intenzitású fizikai aktivitást".
A sportszergyártó tanulmánya az alábbi szempontokat vette figyelembe a rangsor felállításakor: a havi edzőtermi tagság költsége, a munkába gyalogosan és kerékpárral járók száma, az országos fizikai aktivitás szintje, az elhízási arány, valamint további környezettel kapcsolatos adatok a levegőminőségtől kezdve a közterületeken található zöldfelületekig.
A lista első helyén Hollandia fővárosa végzett. Amszterdamban az átlagos edzőtermi tagság 41,87 euróba (kb. 15 ezer forintba) kerül, a lakosság 17,4 százaléka rendszeresen felbukkan fitneszteremben. A dolgozók több mint negyvenöt százaléka kerékpárral közlekedik munkába, míg a város tizenhárom százalékát teszik ki a zöldterületek, ahol a szabadban lehet edzeni és pihenni. Az elhízottak aránya Amszterdamban alig több mint húsz százalék.
Másodikként a dániai Koppenhága zárt, ahol az elhízottak aránya alig húsz százalék alatt van. Az edzőtermi tagság ára 38,38 euró (kb. 13 ezer forint), a városlakók tizenkilenc százaléka állandó szereplője a konditermi életnek. Koppenhága területének huszonöt százaléka zöld, a lakosok negyven százaléka indul el kerékpárral munkába.
Harmadik a finnországi Helsinki. Az országban az emberek mindössze tizennégy százaléka választ biciklit a munkahelyre eljutáshoz, a zöldterületek aránya pedig eléri a negyven százalékot. Az edzőtermi tagság átlagosan 40,71 euróba (kb. 14 ezer forint) kerül, és a lakosság mintegy tizenhét százaléka használja ki a bőséges kínálatot.
Íme a világ húsz legfittebb városa:
- Amszterdam, Hollandia
- Koppenhága, Dánia
- Helsinki, Finnország
- Oslo, Norvégia
- Valencia, Spanyolország
- Marseille, Franciaország
- Bécs, Ausztria
- Stockholm, Svédország
- Berlin, Németország
- Madrid, Spanyolország
- Prága, Cseh Köztársaság
- Barcelona, Spanyolország
- Vancouver, Kanada
- Zürich, Svájc
- Vilnius, Litvánia
- Ottawa, Kanada
- Genf, Svájc
- Montreal, Kanada
- Ljubljana, Szlovénia
- Dublin, Írország
A teljes tanulmányt ide kattintva lehet olvasni.
Hogyan lehet hatékonyan végezni a munkát, ha a folyton nyüzsgő iroda és a zsizsegő kollégák helyett a teregetni való és a netes tévésorozatok vesznek körül bennünket? Eláruljuk!
(Forrás: Matadornetwork, fotók: Getty Images, Pixabay)
városai | világ | legfittebb | legsportosabb | lista
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!