Csúcson a nemzetközi repülőjegyárak, ezek a legdrágább úti célok idén nyáron

A nemzetközi repülőjegyárak várhatóan öt éves csúcsra emelkednek.

A Hopper utazási alkalmazás az Egyesült Államokban készítette a felmérést, mely szerint az alacsonyabb kínálat, a magas üzemanyagárak és a nagy kereslet miatt lőttek ki a jegyárak. A Delta Air Lines a múlt hónapban bejelentette, hogy a nemzetközi járatai már 75 százalékban foglaltak a nyárra.

Egy Egyesült Államokból Ázsiába szóló repülőjegy ára jelenleg hatvan százalékkal magasabb, mint a járvány előtt volt (egy jobb ajánlat is több mint 1600 dollárba, vagyis 545 505 forintba kerül), míg

Európába 24 százalékkal drágábban lehet utazni (jó áron több mint ezer dollárért, 340 940 forintért).

A repülőjegyárak emelkedése valamivel kisebb mértékben az Egyesült Államokon belül is érezhető: itt átlagosan 285 dollárba (97 170 forintba) kerül a jegy, és bár ez 15 százalékos csökkenés a tavalyi év azonos időszakához képest, 1,4 százalékos növekedés 2019 áprilisához képest. Ráadásul ez az ár várhatóan szintén emelkedni fog és júniusban tetőzik átlagosan 328 dollárral (111 830 forinttal).

Persze nemcsak a repülőjegyek drágulnak, hanem a szállások is, Amerikában átlagosan 29 százalékkal többet kell fizetni 2022 áprilisához képest. Az autóbérlés viszont várhatóan 21 százalékkal olcsóbb lesz, mint tavaly és átlagosan 38 dollárba (12955 forintba) kerül, miközben a benzin ára körülbelül tíz százalékkal csökken a tavaly ilyenkorihoz képest.

Eközben Európában is drágulnak a jegyek, de ha időben megvesszük őket, javíthatunk a statisztikán, ha pedig ingyenjeggyel utaznánk a Távol-Keletre, itt a lehetőség.

(Forrás: Travel and Leisure, képek: Getty Images)

repülő | árak | egyesült államok | repülőjegy | drágulás | repülés

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom