Svájcban találjuk a győztes (?) várost.
A szálláskereső Cheaprooms.co.uk friss felmérése szerint Zürichben kell a legtöbbet fizetni a szállodai tartózkodásért.
A svájci városba látogatóknak átlagosan 113 fontjukba (kb. 47 ezer forintjukba) kerül éjszakánként a legolcsóbb kategóriájú kétágyas szoba.
A felmérés negyven európai város szállásköltségeit hasonlította össze 2021 szeptemberében, amikor a szállodai szobaárak általában elérik a csúcspontot. Az összeállításban csak a legalább háromcsillagosra értékelt, központi fekvésű hoteleket vették figyelembe.
Zürichet a németországi Hamburg követi a listán kilencvenöt fontos (39 ezer forintos) átlagos szobaárral, míg a harmadik helyezett Milánóba utazók is borsos árakra számíthatnak; az olasz városban átlagban kilencvenkét fontot (38 ezer forintot) kell fizetni egy éjszakáért.
A felmérésből egyébként az is kiderült, hogy a londoni szállásárak húsz százalékkal kedvezőbben alakultak 2019 hasonló időszakához képest, idén az átlagár hetvenhét font (32 ezer forint) éjszakánként. Még jobb a helyzet Edinburgh-ban és Dublinban, mindkét városban egyaránt negyven százalékkal olcsóbbak a hotelszobák, mint 2019 szeptemberében voltak.
A legdrágább európai szállodai szobák top 10-es listája így fest:
1. Zürich, 113 angol font
2. Hamburg, 95 font
3. Milánó, 92 font
4. Reykjavík, 91 font
5. Koppenhága, 83 font
6. Bordeaux, 82 font
7. Amszterdam, 79 font
8. Párizs, 78 font
9. London, 77 font
10. Helsinki, 77 font
(Egy font kb. 416 forint.)
A Finder nevű pénzügyi összehasonlító oldal pedig azt vizsgálta meg, mely országokban, illetve városokban kell a legtöbb, valamint a legkevesebb összeget ott hagynunk, ha valahol legurítanánk egy korsó sört.
(Forrás: TravelDailyNews, fotók: Getty Images, Unsplash, Pixabay)
legdrágább | szobák | Európa | város | szállodai
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!