Ahogyan tavaly, úgy idén is az Egyesült Államokban kell keresnünk a legdrágább úti célt.
A CheapHotels.org idén is elkészített a felmérést, amelyben ötven nagyváros szállodaárait hasonlította össze. Az egyes úti célokon a legolcsóbb kétágyas szobák árát vették alapul egy december 30-tól január 2-ig tartó, három éjszakás tartózkodás esetén, de csak a központi fekvésű, legalább három csillagos szállodák jöttek számításba, amelyek többnyire pozitív értékeléseket kapnak a vendégektől.
A lista élére New York került, ahol a legolcsóbb szobáért 312 dollárt (körülbelül 117 ezer forintot) kell fizetni,
ezzel pedig a második helyre taszította a tavalyi kétes győzelmet arató Miamit, ahol 297 dollárba (körülbelül 112 ezer forintba) kerül egy éjszaka. Sydney mindössze két dollárral alacsonyabb, 295 dolláros (körülbelül 111 ezer forintos) árral zárja a dobogós helyeket.
A legdrágább európai város London lett 275 dolláros (nagyjából 103 ezer forintos) éjszakánkénti árával, amivel a negyedik helyet szerezte meg. Az ázsiai úti célok közül Tokió vezet, ahol 232 dollárt (mintegy 87 ezer forintot) kell költeni egy éjszakára.
A japán főváros szállásárai egyébként az idén több mint háromszáz százalékkal drágábbak a tavalyiaknál.
Jelentős emelkedés tapasztalható Marrákesben is, ahol az árak szintén több mint háromszorosukra nőttek az egy évvel ezelőttiekhez képest. Íme, az első tíz város listája az árakkal:
- New York City, 312 dollár (117 ezer forint)
- Miami Beach, 297 dollár (112 ezer forint
- Sydney, 295 dollár (111 ezer forint)
- London, 275 dollár (103 ezer forint)
- Nashville, 257 dollár (97 ezer forint)
- Edinburgh, 234 dollár (88 ezer ezer forint)
- Tokió, 232 dollár (87 ezer forint)
- Dubaj, 230 dollár (86 ezer forint)
- Cancún, 217 dollár (82 ezer forint)
- Velence, 214 dollár (80 ezer forint)
A legolcsóbb szállások:
- Bogota, 26 dollár (10 ezer forint)
- Hanoi, 34 dollár (13 ezer forint)
- Bangkok, 39 dollár (15 ezer forint)
- Kairó, 48 dollár (18 ezer forint)
- Kuala Lumpur, 48 dollár (18 ezer forint)
- Phnom Penh, 48 dollár (18 ezer forint)
- Makaó, 52 dollár (19500 ezer forint)
- Sanghaj, 54 dollár (20 ezer forint)
- Buenos Aires, 57 dollár (21 ezer forint)
- Nairobi, 59 dollár (22 ezer forint)
Árak ide vagy oda, idén úgy tűnik, érdemes volt szállást foglalni az Emírségekbe, mert látványos Guinness-rekord kísérletre készül az ország szilveszter éjjel.
(Forrás: Breaking Travel News, képek: Getty Images)
szálloda | szilveszter | újév | legdrágább | árak
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!