Hatvannégy országot értékeltek a természeti katasztrófák, a közúti balesetek, a gyilkosságok áldozatainak száma, a terrorizmus, az egészségügyi infrastruktúra és a nők biztonsága alapján.
A Which? Travel brit termék tesztoldal az STC tanácsadó cég adatait felhasználva állította össze a listát, amelynek élén Svájc végzett, köszönhetően a politikai stabilitásnak, az erőszakos cselekmények alacsony számának és a jó egészségügyi ellátásnak.
A második helyen Izland áll, majd Norvégia, Portugália és a szomszédos Szlovénia következik.
Az első tíz helyezett szinte mindegyike Európában található, ezzel a kontinens továbbra is a világ legbékésebb régiója. A top tízbe nem európaiként csak Új-Zéland és Szingapúr került fel.
A skála másik végén Jamaika áll, ahol a gyilkossági ráta mintegy hatvanszor magasabb, mint Svájcban. Hasonló okból nem szerepelt jól Brazília, Dél-Afrika és Mexikó, míg a Fülöp-szigetek a természeti katasztrófák fokozott kockázata miatt került a lista aljára.
A statisztikák ugyanakkor azt mutatják, hogy az autóbalesetek nagyobb kockázatot jelentenek, mint a terrorizmus, és míg a középmezőnyben szereplő országokban, például Thaiföldön, Indiában, Srí Lankán, Jordániában és Tunéziában viszonylag alacsony a gyilkosságok száma, közlekedési balesetekben nagyon sokan halnak meg.
Az egyedül utazó nők számára Izland a legbiztonságosabb, míg Egyiptom a legkevésbé biztonságos ország.
Magyarország Ciprus és Észtország után a 23., egy hellyel megelőzve Nagy-Britanniát.
Íme, az első húsz helyezett:
- Svájc
- Izland
- Norvégia
- Portugália
- Szlovénia
- Finnország
- Új-Zéland
- Dánia
- Szingapúr
- Ausztria
- Németország
- Svédország
- Ausztrália
- Kanada
- Spanyolország
- Belgium
- Csehország
- Hollandia
- Olaszország
- Franciaország
Nemrég egy másik lista is készült Európa legbiztonságosabb városairól, ahol Svájc szintén előkelő helyen végzett, de kevésbé egyértelmű helyezettek is szerepelnek rajta.
(Forrás: Independent, képek: Getty Images, Unsplash)
úti célok | Svájc | legbiztonságosabb | szlovénia | 2023
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!