A fénnyel és térrel kísérletező alkotásairól ismert amerikai művész, James Turrell a francia Lalique-nak tervezett két parfümöt, üvegestől.
Mint Turrell elmondta, lenyűgözi Egyiptom és az Ázsia-szerte, Tibetben, Thaiföldön, Sri Lankán, Burmában, Kínában és Japánban megtalálható sztúpaformák. – Ezek az építészeti szerkezetek, mint amilyen a piramisoké is, nagy spirituális értéket közvetítenek, amelyben fontos szerep jut a fénynek – fejtette ki az alkotó.
Turrell többek között olyan nagyszabású installációiban használta a fényt művészi elemként, mint a Green Mountain Falls Skyspace, és a parfümösüvegekben is nagy szerep jut ennek a jelenségnek. A prizmaszerű forma megtöri és szétszórja a fényt, kiemelve így a kristály csillogását.
Az üvegek a Lalique wingen-sur-moderi gyárában készültek, és a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy mindenhol egyforma vastag legyen a kristály. Turrell az illatok (a Purple Sage és a Range Rider) valamint az üvegekhez való fadobozok tervezésében is részt vett.
Szerettem volna megtalálni a Colorado-fennsík illatait, elsősorban a zsályáét, aminek mágikus vonzerejéről Zane Gray is megemlékezett a Riders of the Purple Sage című regényében
– mondta.
– Ez a nagyon emlékezetes illat a zsálya és a régi, kopott bőr találkozását idézi – olyan, mint a nadrágvédőnk illata, amikor a feleségemmel, Kyunggal visszatérünk a farmunkra. Ez ihlette a Range Ridert, és a női változatát, a Purple Sage-t.
Korábban a Louis Vuitton is kikacsintott az építészet világára, méghozzá egy ismert építész segítségével, a parfümrajongók Mekkájává pedig Budapest egyik legszebb épülete vált.
(Forrás és képek: Lalique/Dezeen)
parfüm | Lalique | James Turrell | parfümüveg | üveg
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!