A nem mindennapi installáción a görög képzőművész több mint két hétig dolgozott, az üzenete pedig igazán szíven ütő.
A 2022-es Paxos Biennáléra The Krank görög képzőművész egy ezer négyzetméteres, úgynevezett land art projekttel készült. Paxos szigetén, a Mongonissi-öböl közelében épített nagyszabású installáció a Lábnyom nevet viseli és
az emberiség folyamatos ökológiai pusztítását szimbolizálja.
A lenyűgöző alkotáson a művész tizenöt napig dolgozott, merész és kijózanító üzenetével szabályosan felrázta a görög szigetvilágot.
The Krank művészetének középpontjában a gazdasági növekedés, a társadalmi jólét és a környezet megóvása közötti egyensúly megteremtése áll.
A mostani installáció a veszteség jelentésével, a múlandósággal foglalkozik, azzal, hogy az emberiségnek semmit sem szabad természetesnek vennünk.
Tavaly Balin hasonlóan látványos land art-tal hívták fel a figyelmet a világ egyik legnagyobb környezeti kihívására, a műanyagszennyezésre. Akkor Liina Klauss művész összeállt Skye Moret amerikai tudóssal és Moritz Stefaner adatelemzővel, hogy megalkossanak egy rendhagyó installációt, ami olyan hulladékokból készült, melyeket önkéntesek gyűjtöttek a helyi strand tisztítása során.
(Forrás: Designboom, fotók: Themis Boikos)
installáció | lábnyom | görögország | ökológiai lábnyom
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!