Újabb ellentmondásos jelenségek a korlátozások kapcsán, ezúttal Angliából.
Nemrég beszámoltunk a Mallorcát elözönlő német turistákról, most az derült ki, hogy a hónapok óta szigorú karanténszabályok között élő britekhez napi nyolcezer turista érkezik.
Angliában május 17-ig tilos külföldre utazni nyaralási céllal, aki megteszi, ötezer fontos, mintegy kétmillió forintos bírságot kaphat. Aki a karanténszabályokat megszegi külföldről történő hazautazás után, akár tíz év börtönbüntetéssel is sújtható, vagyis nagyon szigorú következményekkel igyekeznek elrettenteni az angolokat a külföldi utaktól.
Ehhez képest a napokban kiderült, hogy a naponta az országba érkező húszezer külföldiből nyolcezer turistának vallja magát.
A Border Force nevű, önmagát whistleblowernek – tényfeltárónak – nevező szervezet hozta nyilvánosságra, de már a The Times magazin is megerősítette, hogy a belügyminisztérium turistavízumok százait állítja ki folyamatosan.
A The Times szerint a brit belügyminisztériumnak nem áll jogában megtagadni a beutazást abban az esetben, ha a turista negatív tesztet produkált, és tíz napra karanténba vonul megérkezését követően.
Nick Thomas-Symonds árnyék-belügyminiszter szerint a jelenség felháborító.
(Az árnyékkabinet – vagy árnyékkormány – egy olyan ellenzéki politikusokból álló, általában nem hivatalos csoport, akik többnyire a hivatalban levő kormány minisztériumszerkezetét követve egy alternatív testületet alkotnak. Célja általában annak a bemutatása, hogy bizonyos kérdésekben az adott ellenzéki párt hogyan cselekedne, ha kormányon lenne. Ezáltal e párt saját alternatív kormányzóképességét is demonstrálni igyekszik a közvélemény előtt.)
A Border Force-nak birtokába jutott egy olyan vízumkérelem, amelyben egy perui turista azt jelölte meg utazása céljául, hogy megnézhesse a Big Bent.
Brit ellenzéki politikusok és a közvélemény is úgy érzi, hogy ezek a nem szükséges utazások megsemmisíthetik azokat az eredményeket, amiket több hónapnyi szigorú karanténnal sikerült elérnie a briteknek.
A belügyminisztérium tagadja az értesüléseket, szerintük turisztikai céllal senki sem érkezhet az országba, és a repülőtereken dolgozó határőröknek jogukban áll visszafordítani azokat, akik vakációzni érkeznének Angliába.
Múlt héten feloldották Angliában a koronavírus-járvány megfékezésére csaknem három hónapja elrendelt kijárási korlátozásokat. A brit kormány ugyanakkor továbbra is azt kéri, hogy a lakosság még ne induljon hosszabb utazásokra az országon belül. Ennek ellenére ezrek indultak meg a parkok és tengerpartok felé.
Anglia | utazás | karantén | turizmus | peru
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!