De mutatjuk azokat is, ahol igen.
Egy újonnan készült felmérés 209 várost rangsorolt a világ minden tájáról, hogy megállapítsa, melyek a legköltségesebb helyek a külföldi munkavállalók számára.
A kutatást készítő Mercer vagyonkezelő cég az elemzés során figyelembe vette az egyes városokban elérhető lakhatási lehetőségeket, a tömegközlekedési díjakat, az egészségügyi ellátást, valamint a ruházkodástól kezdve a szabadidős tevékenységek költségéig szinte mindent.
A tavalyi összeállítás óta nem sok mozgás történt a top 10-ben, bár azért akadtak meglepetések. Hongkong például elvesztette első helyét, Tokió pedig valamivel hátrébb került a rangsorban és az első három helyezett kiléte is változott.
A harmadik helyen a libanoni Bejrút található, amely negyvenkét helyet kúszott fel a listán. Mindez az elmúlt évek politikai zűrzavarainak egyenes következménye, ami felerősítette a gazdasági problémákat, és rekordmagas inflációt okozott.
Másodikként Hongkong végzett, köszönhetően elsősorban a hírhedten magas lakásbérleti díjaknak és a nagy népsűrűségnek, valamint a hónapokig tartó tiltakozásoknak, melyek negatív hatást mértek a gazdaságra.
A legrosszabb a helyzet a türkmenisztáni Asgabat városában van, ami a legdrágább hely világon a külföldi munkavállalók számára. A város némileg rendhagyónak számít a top 10 többi helyezettjéhez képest, mivel nem annyira jelentős globális üzleti központként ismert, mint mondjuk Hongkong, Tokió, Zürich vagy Szingapúr, amelyek szintén a lista élmezőnyében szerepelnek. Ennek fő okaként a jelenleg is tartó pénzügyi válságot említik, amely élelmiszerhiányt és hiperinflációt okozott.
Hová ajánlott költözni?
Az összeállítás szerint leginkább a kirgizisztáni Biskekben érdemes új életet kezdeni, ahol a legkisebb költségekkel lehet számolni, de nem szalad el a pénz Tbilisziben, Tuniszban és Brazíliavárosban sem.
A nagy nevek közül New York a 14., London a 18. helyen végzett – mindkét nagyváros a magas bérleti díjairól, az élelmiszerek és egyéb alaptermékek drágulásáról vált ismertté mostanában, no meg persze arról, hogy magukhoz vonzzák a világ legnagyobb vállalatait. Az ausztráliai Sydney harmincöt helyet javítva 31. lett, Párizs a 33. helyen zárt, Dubaj a 42., Moszkva pedig a 62. helyen tanyázik.
Korábban megírtuk, hogy például a kiváló helyi gasztronómia, a színes kulturális élet és a festői szépségű tájak miatt miért tekintenek Georgiára a digitális nomádok Mekkájaként. Az ok azonban ennél sokrétűbb: minden adott ahhoz, hogy az online munkát végzők megtalálják ott a számításukat.
(Forrás: EuroNews, fotók: Getty Images, Pixabay)
helyek | munkavállalás | külföldi | legrosszabb | legjobb | városok
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!