Kétségtelen, hogy létezik néhány gyönyörű egyetemi kampusz az Egyesült Államokban, amelyek kvázi exkluzív kisvárosként működnek, és lenyűgöző terekkel, épületekkel büszkélkedhetnek. A University of Massachusetts most egy igazán feltűnő épülettel bővült, amelynek falai éppen eldőlő dominókra emlékeztetnek.
Az új hatezer-ötszáz négyzetméteres üzleti innovációs központ dizájnját a Bjarke Ingels Group álmodta meg, akiket azzal bíztak meg még 2015-ben, hogy egy rugalmasan alakítható, inspiráló közeget tervezzenek a hallgatók és tanáraik számára, ahol mindenki hatékonyan tud együtt tanulni és dolgozni.
Az új szárny hurokszerűen kapcsolódik az egyetem már régóta meglévő épületeihez, a hurok középpontjában pedig egy belső udvar található, ami egyfajta egyetemi oázisként is leírható.
Az épület külsejét egyre inkább megdöntött, vastag rézoszlopok burkolják, amelyek különleges dominóhatást jelenítenek meg.
A belsejében pedig egy többszintes, tágas átrium fogadja az embert, ahol a minden irányból beáradó napfény és a világos falak hangulatos és barátságos légkört teremtenek.
A központ tökéletes terep a tanuláshoz, közös projektek megvalósításához, de találkozóhelyként is szuper, ahol meg is ebédelhetnek a diákok két óra között. Emellett remek helyszíne lesz a különböző díjátadó ünnepségeknek, előadásoknak, banketteknek és állásbörzéknek is.
Ahogyan az egyetem dékánja megfogalmazta, a legfőbb cél egy olyan helyszín kialakítása volt, ami elősegíti a kreativitást, a kommunikációt, az innovációt és az együttműködést, ezáltal felkészíti a hallgatókat arra, hogy miképpen csinálhatnak karriert a 21. században.
Ez is érdekelhet:
(Képek: Dezeen)
BIG | egyetem | massachusetts | tanulás | dizájn | university
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!