A középkori festményt Compiegne városában fedezték fel és egy Cimabue nevű firenzei művész készítette. Úgy tudni, az alkotás egy francia konyhából került elő és huszonhét millió dollárt, vagyis körülbelül 9,3 milliárd forintot ér.
A legtöbben egy tál finom ételen kívül mást nem találunk a konyhánkban. Egy francia nő azonban hihetetlenül szerencsés lehet, hiszen egy olyan régen elveszett festményre bukkant, amelyet hazája nemzeti kincsként tart számon.
A szóban forgó középkori alkotás Compiegne városában került elő, még 2019-ben. A festményről kiderült, hogy Cimabue készítette és Krisztus kigúnyolását ábrázolja.
Az alkotás négyéves huzavona után kerülhet a Louvre-ba.
A festményt komoly vizsgálatoknak vetették alá annak érdekében, hogy meghatározzák a korát és eredetét. A becslések szerint 1280-ban készült és egy nyolc jelenetből álló kollekció része, aminek középpontjában Jézus keresztre feszítése áll.
Cimabue művei közül csak tizenöt ismert,
így a 2019-ben megtalált alkotás hatalmas jelentőségű. A francia kulturális minisztérium szerint a művészettörténet döntő mérföldkövének számít, ami megtestesíti az ikonkészítésről a festészetre való lenyűgöző átmenetet.
A festményt 2019-ben egy árverésen aukcióra bocsátották és el is kelt 26,8 millió dollárért, de a hatóságok megtiltották a kivitelét, ezt követően pedig nemzeti kincs státuszra emelték. A rendkívül ritka alkotást harminc hónapig az országban tartották és végül az állam megvásárolta. A mű a Louvre gyűjteményében lesz majd látható, és egy 2025 tavaszára tervezett kiállításon mutatják majd be.
(Forrás: RobbReport, fotó: Getty)
kiállítás | párizs | louvre | Compiegne | intézmény | festmény
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!