A műemléki épület belsejében nyolc kiállítóteret és egy mediterrán éttermet alakítottak ki, a parkosított kertben pedig a helyi kortárs művészek alkotásai csodálhatók meg.
Kétéves átalakítási és restaurációs munkákat követően megnyílt a Hauser & Wirth művészeti központ a menorcai Mahon kikötőben. Az argentin építész, Luis Lapalce projektje egy csodálatos természetvédelmi területen, az Illa del Rei 18. századi haditengerészeti kórházábanvalósult meg. Az új művészeti központ elsőként Mark Bradford kiállításának ad otthont, hogy kortárs festmények és szobrok segítségével avassa fel a területet.
Az építész a munkálatok során arra törekedett, hogy megőrizze a hely egyedi természeti környezetét, sőt, a lehetőségeikhez mérten még védje is azt. Éppen ezért az épületbe esővízgyűjtő rendszereket építettek be, hogy aztán a csapadékot a kert öntözésére használják fel. Ezen kívül energiatakarékos klímaberendezéseket telepítettek, valamint olyan tetőablakokat és nagyméretű nyílászárókat használtak, amelyek segítségével természetes fénnyel tudják megvilágítani a galéria tágas tereit.
Az enteriőr kialakítása során sikerült megőrizniük az épületegyüttes eredeti fagerendáit, a cseréptető és a terrazzo padló pedig helyi alapanyagokból készült.
A Hauser & Wirth komplexumában összesen nyolc galériahelyet és egy éttermet rendeztek be. A teret azonban igyekeztek kiterjeszteni a kertbe is, így egy szabadtéri szoborutat alakítottak ki, ahol olyan helyi művészek alkotásai csodálhatók meg, mint Louis Bourgeois, Eduardo Chilled, vagy Franz West.
Itt pedig egy 17. századi kolostorból építették át szállodává a NOA építészei. Szerintünk nagyon sok megbízásuk lesz ezután.
(Forrás: Designboom, fotók: Daniel Schäfer)
dizájn | építészet | menorca | kórház | kortárs | központ
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!