Nem éppen szokványos, hogy valaki arról álmodjon, hogy egy konténerházban él, azonban népszerűségük az elmúlt években folyamatosan nőtt. Nem véletlenül.
A konténerházak a tengeri szállítmányozás során használt, acélból készült konténerek átalakítása során jönnek létre. Sokféle méretben és kialakításban érhetők el, előnyük pedig a gyors kivitelezésben és a költséghatékonyságban rejlik.
A konténerekből készült ingatlanokat nemcsak irodaként vagy nyaralóként használják, hanem egyre gyakrabban jelennek meg állandó otthonként. Bár elsőre azt gondolhatnánk, hogy az ilyen építmények utalmasak, egysíkúak és leginkább lehangolóak, a valóságban kifejezetten látványosak és modernek is lehetnek. Mutatunk néhány példát.
The Pacific Bin – Devon Loerop
Öt konténer egyesüléséből épült meg a Cascade-hegység eldugott erdejében a The Pacicif Bin nevű nyaraló. A tevezés során arra törekedtek, hogy a természetet integrálják az enteriőrbe, ezért hatalmas üvegfelületekkel törték meg a konténerek egysíkú megjelenését.
Container Studio– Maziar Behrooz, MB Architecture
A díjnyertes Container Studio minden négyzetcentimétere napfényes, még akkor is, ha az erdő közepén áll. A Long Island keleti végében található ingatlan egy művészlélek számára épült, aki otthona közelében szeretett volna kialakítani egy kompakt, ám inspiráló helyet, ahol kreatív energiái felszabadulhatnak. Az építményt két kontérnerből alakították ki és egy hagyományos ingatlan töredékéért készült el.
Starburst House – Whitaker Stúdió
A Joshua Tree Nemzeti Park területén található egyedülálló Starburst House mesésen olvad be sziklás környezetébe. A huszonegy konténerből kialakított, három hálószobával rendelkező ingatlanhoz tágas konyha és nappali is tartozik. Az állandó lakhatásra tervezett ingatlan helyiségei az elrendezésének köszönhetően fényesek és naposak, ugyanakkor alkalmasak arra is, hogy privát szférát biztosítsanak az ott élők számára. A konténerház környezetbarát, áramellátása napelemek segítségével lett megoldva.
Måns Tham Container Home — Måns Tham Arkitektkontor
A Stockholm közelében található ipari stílusú otthon nyolc újrahasznosított konténer felhasználásával készült. A kivitelezés első lépéseként eltávolították a konténerek közötti falakat, hogy maximalizálják a lakóteret, majd hatalmas üvegablakokat helyeztek el benne. A belső tér szintén a fenntarthatóságot hirdeti, hiszen újrahasznosított anyagokból készült.
A Hilda L. Solis Care First Village – NAC Studio
A Los Angeles belvárosában található környezetbarát lakóépületek hajléktalanok otthonaként jöttek létre. A helyi forrásból származó, újrahasznosított építőanyagok felhasználásával készült komplexum kivitelezése csupán hat hónapot vett igénybe. A parkban százharminckét konténerház kapott helyet, mindegyikhez saját fürdőszoba is tartozik. A "konténerfalu" közösségi konyhával, parkosított udvarral, mosókonyhával és adminisztratív helyiségekkel is rendelkezik.
Squirrel Park– Allford Hall Monaghan Morris
A Smith Design Company által épített Squirrel Park négy családi házból áll, amelyek mindegyike konténerek átalakításával jött létre. A napfényes, minimalista belső terek világos fapadlózattal rendelkeznek. A kialakítás során az ipari esztétikát a játékossággal ötvözték, így modern, mégis élhető tereket tudtak létrehozni.
(Forrás és fotók: Architectural Digiest)
konténer | konténerház | nagy sztori | építészet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!