A spanyol kormány elfogadta a fizetett klímaszabadság tervezetét, ennek értelmében évente legfeljebb négy napot vehetnek majd ki a dolgozók extrém időjárási körülmények esetén.
Extrém áradás sújtotta Valenciát és környékét az ősszel, a természeti katasztrófa 224 halálos áldozattal járt.
Részben ez vezetett el az új törvényhez, részben pedig az, hogy
néhány cég a történtek ellenére megkövetelte a dolgozóitól a bejárást, mondván, hogy nem kaptak elég figyelmeztetést.
Yolanda Díaz munkaügyi miniszter szerint az új törvény védi a dolgozókat, és szabályozza az időjárási vészhelyzetkor életbe lépő protokollt. A miniszter szerint a dolgozóknak nem kell munkába menniük, amikor a hatóságok figyelmeztetést adnak ki az időjárásra vonatkozóan.
Ha a katasztrófahelyzet négy napnál tovább elhúzódik, a dolgozók rövidített munkanapokat tarthatnak majd.
Az új törvényt a kanadai gyakorlat inspirálta, amelynek alapelve, hogy senki biztonsága ne legyen veszélyben természeti csapás idején, és amely elsősorban az ingázókat védi.
A kritikusok szerint a spanyol kormány túl lassan reagált, és megkésve nyújtott gyakorlati segítséget a valencai árvíz idején, és bár a mostani törvényt üdvözlik, szerintünk egy EU-szintű szabályozás sokkal szerencsésebb lenne a mostani hasonló ad hoc rendelkezéseknél.
Előrejelzések szerint 2050-ig megduplázódik az időjárási katasztrófák kárösszege.
Valenciában az év nagy részében kiváló az idő, így a turizmus meghatározó bevételi forrás, amit szintén veszélyeztetnek a szélsőséges időjárási helyzetek.
(Forrás, fotó: Guardian)
Klímaszabadság | szabadság | spanyolország | klíma
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!