Ezért tartott másfél évig, míg sikerült kivonulnia Oroszországból a vezető sörmárkának

A Heineken tavaly márciusban jelentette be, hogy kivonul Oroszországból, azonban, mint kiderült, a művelet nem olyan egyszerű.

Az orosz állam ugyanis szigorú feltételeket szabott, és nagyobb kedvezményekre szorította rá a cégeket az eszközeik eladásánál, és volt, amit le is foglalt. Állami irányítás alá került a Danone orosz leányvállalata és a Carlsberg helyi sörfőzdében való részesedése is.

A Heineken végül jelképes egy euróért adta el a létesítményeit és részvényeit az orosz Arnest csoportnak, ami háromszázmillió eurós veszteséget jelent a cégnek, de mint mondják, örülnek, hogy sikerült megfelelő vevőt találni.

Az Arnest csoport átvette a holland vállalat összes oroszországi létesítményét, köztük hét sörfőzdét, továbbá felelősséget vállalt az országban dolgozó mintegy 1800 alkalmazottért is, és foglalkoztatási garanciákat biztosított számukra a következő három évre.

"A közelmúlt fejleményei azt mutatják, hogy a nagyvállalatoknak jelentős kihívásokkal kell szembenézniük az Oroszországból való kivonuláskor" fogalmazott közleményben Dolf van den Brink, a Heineken vezérigazgatója.

Az Arnest Group jelentős fémdobozos csomagoló üzletág tulajdonosa, a legnagyobb orosz aeroszolgyártó, emellett kozmetikumokat és háztartási cikkeket értékesít.

Nem minden nagy cég akar ugyanakkor kivonulni Oroszországból, és úgy tűnik, a szankciókat is meg lehet kerülni bizonyos esetekben.

(Forrás: Reuters, MTI, képek: Unsplash, Getty Images)

Heineken | sör | kivonulás | oroszország

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom