Ezért nem olyan jó ötlet 2022-ben kisvárosba repülni

Menjünk vissza egy kicsit a világjárvány előtti "korszakba", amikor számos előnnyel járt egy kisebb város repterére érkező járatra jegyet foglalni; kevésbé ismert úti célt lehetett felfedezni és alkalmanként (a továbbutazást is beleszámítva) olcsóbban is kijöhettünk. Idén úgy tűnik, nem ez a helyzet.

2022-ben a légi közlekedés még nem tért vissza teljesen a normális kerékvágásba. Mindez jelentősen érinti a kisvárosi repülőtereket, melyeket "csökkentett módban" szolgálnak ki. A járvány idején rengeteg útvonalat szüntettek meg, és a növekvő kereslet ellenére még mindig nem pótolták a kiesetteket. A Wall Street Journal szerint csak az Egyesült Államokban harminc repülőtér vesztette el járatai legalább felét a járvány előtti állapotokhoz képest.

A helyzetet tovább rontja, hogy a csökkentett járatok ellenére számos légitársaság még mindig többnyire normál menetrend szerint közlekedik a kisebb városokba (Európában ez leginkább az EasyJet-re jellemző).

Gyakran előforul, hogy az indulási időpont közeledtével a légitársaságok egyszercsak bejelentik, hogy nincs elég személyzet a járatok kiszolgálásához, ami végül törléshez vezet.

Ha egy kisvárosi reptérre közlekedő gépre foglalunk, és aztán a légitársaság törli a járatot, az azt jelenti, hogy jóval nehezebb alternatívát találni, plusz sokkal drágább is lehet a jegy, legrosszabb esetben pedig az utas a célállomáson ragadhat.

Megoldás? Megfelelő és alapos tájékozódás, vagy a kisvárosba tartó gépek teljes átmeneti (?) hanyagolása.

A világ legtöbb légitársaságánál az a szabály érvényes, hogy az utaskísérőknek nem látszódhat a tetoválásuk. Nem mindenki ért azonban ezzel egyet.

(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)

 

utazás | repülőtér | járat | repülés | kisváros | kiszolgálás

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom