A II. Erzsébet királynő állami temetésére Londonba tartó külföldi államfőket és házastársaikat arra kérték, hogy ha lehetséges, kereskedelmi járatokkal érkezzenek az Egyesült Királyságba, ne magángéppel. Az elsődleges ok nem a környezetvédelem.
A szervezők azért kérték ezt, mert a londoni Heathrow repülőtér nem alkalmas ilyen sok magánrepülőgép fogadására és tárolására. Akik mégis ragaszkodnak a magánrepülőhöz, azoknak valamelyik London környéki, kevésbé forgalmas repülőteret kell választaniuk, így viszont a fővárosba jutás nem lesz könnyű, mert a helikopteres transzfert megtiltották az amúgy is nagy légi forgalomra hivatkozva.
A világ vezetői emellett nem mehetnek saját autóikkal a szeptember 19-én a Westminster Apátságban tartandó temetésre „a szigorú biztonsági és közúti korlátozások miatt”. Ehelyett
buszokkal szállítják majd őket oda egy nyugat-londoni helyszínről.
Az államfők a temetés utána részvétnyilvánító könyvet írhatnak alá a Lancaster House-ban, és legfeljebb háromperces beszédet mondhatnak a néhai királynő tiszteletére. A gyászszertartás után gyalog kísérik át őket az apátság területén lévő Dean's Yardba, ahol James Cleverly külügyminiszter ad fogadást, majd autóbusszal térnek vissza Nyugat-Londonba, ahol ismét beszállhatnak az autóikba.
A hivatalos dokumentumok szerint minden országból csak az államfőket és házastársaikat illetve partnereiket hívták meg a temetésre,
az apátság ugyanis várhatóan annyira zsúfolt lesz, hogy limitálni kellett a résztvevők számát. Azok az államfők, akik nem tudnak részt venni az eseményen, küldhetnek maguk helyett hivatalos képviselőt, például a kormányfőt vagy egy magas rangú minisztert. III. Károly király a gyászszertartást megelőző este a Buckingham-palotában ad fogadást a tengerentúli vezetőknek.
A Buckingham-palota közleményéből kiderül, hogy meddig gyászolja a királyi család Erzsébetet, itt pedig arról olvashatsz, hogy milyen hatással volt II. Erzsébet arra, hogy mit eszünk és iszunk.
(Forrás: RTL, képek: Getty Images, Unsplash)
Erzsébet királynő | temetés | államfő | II. Erzsébet
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!