A kínai állami vasút kampányt indított, mellyel szeretné visszaszorítani az antiszociális, másokat zavaró viselkedési formákat a vonaton. De vajon a sminkelés is ezek közé tartozik?
A videók között van olyan, amelyik arra kéri az utasokat, hogy ne szemeteljenek, és olyan is, amelyben arra figyelmeztetik őket, hogy ne foglalják el mások helyét vagy ne beszéljenek túl hangosan.
Az egyik, júliusban bemutatott videón pedig egy fiatal nő látható, amint egy nagysebességű távolsági vonat fülkéjében ül, a telefont az asztalra támasztja, és videót készít arról, ahogy sminkel. Megkocogtatja a púdert, majd látjuk, hogy az ő vállát a szomszédos ülésen ülő férfi kocogtatja meg. Mint kiderül, az ő arcán landolt a tartóból szétszálló púder.
https://www.tiktok.com/@k0pinions/video/7278817450165095726
A körülbelül egyperces klip, amelyet mostanra kapott fel a közösségi média, heves vitákat váltott ki. "Miért kell egy sminkelő nővel illusztrálni a civilizálatlan viselkedést? – kérdezte egy Weibo-felhasználó, a kínai hatóságok pedig igyekeztek megvédeni a hirdetést, és arra kérték az embereket, hogy ne "értelmezzék túl" azt.
Az egyik közlemény szerint az ábrázolthoz hasonló sminkelési incidensek a leggyakoribb panaszok közé tartoznak a vonatokon, ugyanakkor hozzátették, hogy vannak ennél rosszabb magatartásformák is, például a hangoskodás vagy a másik utas helyének elfoglalása.
"A videó nem arra kéri az embereket, hogy ne sminkeljék magukat a vonaton, hanem arra, hogy civilizált módon utazzanak, és vegyék figyelembe a többi utast is" – áll a közleményben. Mint a kínai vasút ügyfélszolgálata elmondta, a vonatokon nem tilos a sminkelés.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images)
kína | sminkelés | viselkedés | vonat | nők
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!