Az ország határai viszont továbbra is zárva tartanak a legtöbb külföldi állampolgár, így a magyarok előtt is.
Kínába jelenleg a külföldiek csak speciális esetekben utazhatnak be, például diplomata, szolgálati, udvariassági valamint C vízummal (repülőgépek, vonatok, hajók kiszolgáló személyzete és gépjárművezetők, akik határátlépéssel járó szállításban vesznek részt valamint az előbb említett kategóriába tartozók családtagjai), emellett lehetséges még a belépés gazdasági, kereskedelmi, tudományos tevékenységgel kapcsolatban vagy humanitárius okokból, és igényelhetnek vízumot a Kínában tanulni vágyó diákok, továbbá a Kínában tanuló diákok családtagjai is.
A lazítások tehát az említett kivételek esetében érvényesek. A beérkező járatok utasainak ezentúl elég egy, 48 óránál nem régebbi PCR-tesztet bemutatniuk a korábbi kettő helyett, és tíz helyett csak nyolc napig kell karanténba vonulniuk, emellett a hatóságok kontaktkutatás keretében már nem követik nyomon a másodlagos kapcsolatokat.
Megszűnik az a sokat kritizált előírás is, hogy egy-két hétre fel kell függeszteni azokat a nemzetközi járatokat, melyeken az érkezéskor nagyszámú fertőzött utast találnak.
Egyes vélemények szerint a korlátozások enyhítése válasz lehet arra, hogy Kínában egyre növekszik a lakosság türelmetlensége a korlátozó intézkedésekkel szemben, ami például kisebb tüntetésekben is megnyilvánul az utóbbi időkben az online kritikák mellett, miközben az országban jelenleg is kétszáz lezárás van érvényben. A legtöbb szakértő szerint ugyanakkor az újranyitás még messze van.
Ennek ellenére két év után nemrég újraindult a közvetlen, menetrend szerinti járat Sanghaj és Budapest között.
(Forrás: Euronews, Konzuli Szolgálat, képek: Getty Images)
lazítás | lezárás | kína | koronavírus | belépés | járvány
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!