A McDonald’s és a Starbucks is engedett a nyomásnak.
A McDonald’s 1990 óta van jelen Oroszországban, és ahogy Magyarországon is, kezdetben a nyugat egyértelmű szimbólumának számította az egykor szocialista országban. Az elmúlt napokban egyre nőtt a nyomás a gyorsétteremláncon, így a mai napon bejelentették, hogy ideiglenesen mind a 850 oroszországi egységüket bezárják.
Az ukrajnai háború óta a cég részvényei hét százalékot estek, de a bezárás híre óta két százalékot emelkedtek.
Az elmúlt napokban egyre több sajtótermék és Twitter-felhasználó listázta, melyek azok a nagy cégek, amelyek még mindig működtetik oroszországi üzleti érdekeltségeiket. Csak néhány példa a legnagyobbak közül: McDonald’s, Burger King, Coke, Pepsi, Papa John’s, Pizza Hut, KFC, Deloitte, KPMG, PwC, Nestle és Starbucks.
Egy angol parlamenti képviselő, Lord John Mann úgy vélte, ha nem zárják be az üzleteiket, jogos lenne a termékeik bojkottja.
A Starbucks elnöke, Kevin Johnson tegnap még azt nyilatkozta, hogy a seattle-i lánc mind a 130 üzlete nyitva marad, a bevételből pedig a háború ukrán áldozatait fogják támogatni, de a mai napon már meghátráltak, és bejelentették, hogy minden egyégüket bezárják.
Becslések szerint az oroszországi érdekeltségek mindössze 1 százalékát teszik ki a Starbucks teljes bevételének.
Kérdés, hogy mit lép a Coca-Cola és a többi óriáscég, de cseppet sem lennénk meglepődve, ha követnék a McDonald’s és más cégek példáját.
Mai hír, hogy itthon pedig aggódnak az orosz turisták elmaradása miatt.
Frissítés: a cikk befejezése óta már a Coca-Cola is felfüggesztette oroszországi tevékenységét.
starbucks | coca cola | blokád | ukrajna | mcdonalds | oroszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!