Ez a légitársaság és a Magyar Honvédség együttműködési megállapodásának egyik pontja.
Tulajdonképpen adja magát, hogy a magyarországi székhelyű, magyar vezérigazgató által irányított, Airbusokkal repülő Wizz Air, és az Airbusokat is üzemeltető Magyar Honvédség együttműködjön – és immár együtt is működnek.
A csütörtökön a Ferihegyi 1-es terminál történelmi épületében aláírt szerződés értelmében a honvédség Airbus A319-es flottájának személyzete használhatja a Váradi József Wizz-vezérigazgató szerint Európa talán legmodernebb pilóta- és légiutaskísérő-tréningbázisának speciális, az európai átlagnál szigorúbb programját, a kecskeméti katonai reptérrel pedig ezentúl a Wizz Air „taktikai kitérő repülőtérként” számolhat, ha például időjárási okokból a civil utasszállítók nem tudnak Ferihegyen landolni. Eddig ilyenkor Debrecen, Bécs vagy Pozsony volt az opció, ezek azonban messzebb vannak Budapesttől, ami nemcsak az utasoknak kényelmetlenebb, de a repülőknek is több tartaléküzemanyagot kell szállítaniuk, ami többletfogyasztással és több károsanyag-kibocsátással jár.
A sajtótájékoztató után két-két vadászgép kísért végig egy Wizz Air-es és egy honvédségi Airbust a mostanában gyér forgalmú ferihegyi repülőtér fölött.
Ez is érdekelhet:
https://roadster.hu/uj-szabalyok-ferihegyen/
(Fotó: Kőrösi Tamás)
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!