Az Egyesült Királyságban továbbra is két hét izoláció vár azokra, akik belépnek az ország területére.
Az országba érkezőknek negyvennyolc órával a beutazás előtt ki kell tölteniük egy egészségügyi dokumentumot, amiben meg kell adniuk az elérhetőségüket, és azt az angliai lakcímüket, ahol a karantént eltöltik. Aki ezt megtagadja, nagyjából negyvenötezer forintos bírságra számíthat.
Továbbá, aki megszegi a karantént, közel félmillió forintot is fizethet büntetésképpen.
Az Egyesült Királyságban eddig 289 ezer esetet regisztráltak, ami az Egyesült Államok, Brazília és Oroszország mögött a negyedik legmagasabb (Kína nincs benne, mivel ők minden bizonnyal nem adtak ki pontos adatokat a megbetegedések számáról). Eddig negyvenezren haltak meg a szigetországban, ami a legmagasabb adat Európában. A BBC szerint ezek az intézkedések minimum június végéig fognak tartani.
Miközben egyre több európai ország nyitja meg határait, a karantént sok brit szakember feleslegesnek tartja.
„Hotelek, turistaattrakciók, éttermek ezrei, és összességében a brit turizmus számára július és augusztus kulcsfontosságúak” – mondta Michael O’Leary, a RyanAir tulajdonosa, aki az egész karantént egy politikai mutatványnak nevezte.
„Munkahelyek ezrei fognak elveszni emiatt a hülye és teljesen hatástalan karantén miatt” – tette hozzá.
Willie Walsh, a British Airways egyik tulajdonosa szerint a kormány nem egyeztetett a légitársaságokkal a kérdésben. Priti Patel belügyminiszter a BBC-nek azt mondta, a karantén célja, hogy megvédje a közegészséget, mivel az Európából esetlegesen Angliába érkező vírus „nagy fenyegetést jelent”.
karantén | turizmus | utazás | priti patel | Anglia | koronavírus
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!