Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Divat & Design Ügynökséggel (MDDÜ) együttműködésben tízmilliárd forint keretösszegű pályázatot hirdet a divat- és dizájnipari kkv-k technológia fejlesztésének támogatására 2020 őszén. A pályázattal elnyerhető támogatás összege várhatóan öt millió forinttól 150 millió forintig terjed majd.
„A koronavírus-járvány igazolta azt a pragmatikus és patrióta megközelítést, amit 2010. óta vallunk Magyarországon. Azt, hogy amit csak lehet, itthon gyártsunk, hiszen ezzel a magyar vállalkozásokat, a hazai munkahelyeket és a magyar családok megélhetését támogatjuk.
A divat- és designipar, beleértve a könnyűipari háttéripart egy olyan kiemelt, nagy hagyományokkal rendelkező ágazat, amely az elmúlt években magas hozzáadott értékével és versenyképes kapacitásaival jelentős mértékben hozzájárult a magyar gazdaság fenntartható növekedéséhez”
– nyilatkozta Dr. György László, gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
„A világ számos innovációt köszönhet a divat- és designiparnak, amelyek magasabb szintre emelték
életminőségünket. Ebből adódóan kiemelt fontossággal bír, hogy megőrizzük azokat a versenyképes kapacitásokat, amelyek az elmúlt években épültek ki Magyarországon. Bár az iparág globálisan nehéz időszakon megy keresztül a koronavírus-járvány miatt, ez egyben lehetőséget jelent a hazai szereplők számára, hogy az átrendeződő nemzetközi környezetben nagyobb szerephez jussanak. A szektor számos területe már most is nagy nemzetközi elismertségnek örvend, így a tíz milliárd forint keretösszegű támogatási program célja, hogy a nemzetközi potenciállal rendelkező hazai szereplők a megváltozott gazdasági helyzetben is képesek legyenek folytatni a megkezdett utat, kibővítve az export bázisukat” – hangsúlyozta Bata-Jakab Zsófia, az MDDÜ vezérigazgatója.
Ezzel összhangban az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) szakmai javaslatainak megfelelően összesen tíz milliárd forint keretösszegű pályázatot indít 2020 őszén.
Az elnyerhető összeg nagysága előreláthatóan öt és 150 millió forint között alakul, melynek pontos mértéke a vállalatok méretétől, korábbi eredményeitől függ majd. A felhívás a divat- és designipari kkv-k megújulását elősegítő technológiai fejlesztések támogatását célozza, hogy az iparági szereplők versenyelőnyhöz jussanak a megváltozott gazdasági helyzetben. A pályázat célja, hogy az iparág képviselői az ágazat által képviselt értékekre építve elmozduljanak a magasabb hozzáadott értékű termelés felé.
A pályázásra várhatóan számos TEÁOR kódú tevékenységű vállalkozás számára nyílik majd lehetőség, beleértve olyan klasszikus tárgyalkotói könnyűipari tevékenységet folytató vállalkozásokat, mint a kerámia-, a bútor-, a ruha-, és a textilgyártás, valamint a divat-és dizájniparhoz kapcsolódó háttértevékenységeket folytató egységek. A felhívás célja a teljes ágazati értéklánc fejlesztése, így az várhatóan nyitva áll majd az ágazatot háttérből támogató cégek számára is.
Tekintettel arra, hogy a divat- és dizájnipari vállalkozásoknak már most is jelentős szerepük van a konvergenciarégiókban a munkahelyteremtésben (az ágazat mintegy 90-100 ezer főt foglalkoztat országszerte), amelyet az elsősorban a Közép-magyarországi régióban működő, már most is exportképes kapacitásokkal rendelkező vállalkozások egészítenek ki (felmérések szerint az exportáló vállalkozások száma már most is meghaladja a háromezret), a pályázati felhívás területi megkötés nélkül, az ország bármely részén működő cégek számára nyitva áll majd.
MDDÜ | divat | dizájn | hfda | támogatás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!