Mintha az erdőt kémlelő minyonok lennének ezek a játékos faházikók

A faházikókban alapjáraton is van valamiféle játékosság, ám a Studio Precht legújabb dizájnja még képes fokozni.

Ez a kissé bohókás koncepció a faházakat gyártó Baumbau számára készült, és leginkább úgy néz ki, mintha egy periszkóp vagy a Minyonok című animációs film egyik szereplője leskelődne az erdőben.

A Bert névre keresztelt faház kör alakú modulokra épül, amelyekből különböző nagyságú és különböző alakú, csőszerű épületeket rakhatunk össze.

Tulajdonképpen csak a fantáziánk szabhat határt annak, hogyan is nézzen ki a gyermekkorunkban megálmodott faházikónk.

Kompakt miniotthonoktól kezdve egy komplett hotelig bármit összelegózhatunk az egyes építőelemekből.

A dizájnt megálmodó építész elmondása alapján arra gondolt tervezés közben, hogy egy gyerek vajon miként álmodna újra egy klasszikus faházat? Nem egy hagyományos épületet akartak tervezni, hanem valami teljesen egyedit és mókásat, mondván, ez a fajta játékosság hiányzik a modern építészetből.

Kívülről tehát bohókásan fest, belül azonban kifejezetten otthonos, egy hangulatos fészekre emlékeztető atmoszférát teremtenek a görbe falak, amelyek a hatalmas ablakokra vagy erkélyekre terelik a figyelmet. A tervek szerint az első modulok 2020 tavaszán készülhetnek el.

Ez is érdekelhet:

Szívesen felfedeznénk a Dolomitok titkait ilyen fenntartható faházikókból

Egy milánói építészstúdió, a Peter Pichler Architecture kidolgozott egy remek koncepciót, ami alapján kissé futurisztikus, ugyanakkor maximálisan környezetbarát faházakat telepítenének az olasz Dolomitok oldalába.

(Képek: Studio Precht)

Ez is érdekelhet:

Vizuális katarzis ez az arizónai kiállítótér

Káprázatos tárlatra bukkantunk Phoenix város Scottsdale kerületében. Gyakorlatilag egy egész napot el lehet tölteni a varázslatos installációk között.

minyon | studio precht | erdő | moduláris ház | kuckó | faház

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom