Ezzel az ország szigeteinek száma megduplázódott.
A csúcstechnológiák, a mesterséges intelligencia és a műholdak korában könnyen gondolhatjuk azt, hogy már nincs mit felfedeznünk. Bár elmúltak azok az idők, amikor a tengerészek hajókkal keltek át az ismeretlen vizeken, újdonságokból ma sincs hiány.
A japán térinformatikai hatóság a közelmúltban frissítette az ország térképét, amelyen hétezer új szigetet is megjelenített.
Ez azt jelenti, hogy 6852-ről 14,125-re nőtt Japán szigeteinek száma.
Legutóbb az országot a parti őrség térképezte fel 1987-ben, akkoriban úgy döntöttek, nem számolják azokat a szigeteket, amelyeknek a kerülete nem haladja meg a száz métert. Ráadásul az általuk használt technológia akkor még nem tudott különbséget tenni kis szigetcsoportok és nagy önálló szigetek között, így több ezer szigetet hivatalosan nem rögzítettek.
Ezeken kívül azonban még számos sziget jött létre a régióban a vulkáni tevékenység miatt.
Az új térképen már minden olyan szárazföld szerepel, amelyet az ENSZ tengerjogi egyezménye szerint szigetnek lehet nevezni, azaz természetesen kialakult, vízzel körülvett szárazföldi terület, amely dagály idején a víz felett van.
(Forrás: Timeout, fotók: Getty)
felfedezés | szigetek | sziget | japán
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!