Ezen az angol birtokon írta Jane Austen a Büszkeség és balítélet című könyvét. A rezidencia most nagyjából 3,6 milliárd forintért keresi új tulajdonosát.
Janes Austen regényeiben gyakran jelenik meg valamilyen formájában az az angol vidéki ház, ahol felnőtt és amely egyfajta inspirációs forrásként is segítette munkáját a legnépszerűbb regényeinek megírásakor.
Úgy tudni, az írónő itt élt 1775-ös születésétől egészen 1801-ig, amikor is az apja Bath-ba költöztette a családot.
Itt írta meg a Büszkeség és balítélet című klasszikusát is.
A Steventon-házat az író testvére lebontotta és eredeti formájában újjáépítette, majd 1855-ben eladta Wellington második hercegének.
A műemlék épület a hozzá tartozó kertekkel és parkokkal mintegy ötven hektáron terül el. Hat hálószobát, négy fürdőszobát tartalmaz, amelyeket az évek során több alkalommal is felújítottak, azonban mind a belső terekben, mind pedig a homlokzaton törekedtek arra, hogy megőrizzék a korabeli jegyeket.
A külsejét fehér stukkózat, szárnyas ablakok és palatető jellemzi. Belül tágas közösségi terek találhatók, dekoratív kőkandallóval, magas mennyezettel és látványos díszlécekkel. A régi világ varázsa mellé modern kényelem is jár, beleértve a fűtött úszómedencét, a teniszpályát, az üvegházat és a borospincét.
(Forrás: RobbReport, fotók: Knight Frank)
rezidencia | Anglia | ingatlan | birtok | eladó | jane austen
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!