Öt nagyon ritka Jane Austen-kötetet ütöttek le finoman szólva is szemelkerekítős összegekért.
Nem kevesebb mint 181 000 fontért (kb. 84 millió forintért) vették meg Jane Austen öt regényének első kiadását egy gloucestershire-i aukción.
Az írónő Büszkeség és balítélet című regényének egyik első példánya átszámítva 42,8 millió forintért kelt el a cirencesteri Dominic Winter aukciósház árverésen. Az először 1813-ban kiadott könyv első kiadásából mindössze ezerötszáz példányt nyomtattak.
A könyveket egy brit magángyűjtő még a hetvenes és a nyolcvanas években vásárolta, és a lánya bocsátotta őket árverésre. Az öt, aukcióra felkínált könyv közül a legritkább az írónő Értelem és érzelem című regénye volt, amelyet először a szerző feltüntetése nélkül, ezer példányban adtak ki. Ez a könyv 62 000 fontért (28,9 millió forint) cserélt gazdát. Jane Austen Emma című regényét 12 800 fontért (5,9 millió forint), A mansfieldi kastélyt 8400 fontért (3,9 millió forint) míg A klastrom titkát 6800 fontért (3,1 millió forint) vásárolták meg.
Jane Austen 1775. december 16-án született a hampshire-i Steventonban. Első regényét, az Elinor és Marianne-t 1795-ben írta, s 1811-ben ez jelent meg Értelem és érzelem címen. Igazi népszerűséget és sikert második regénye, a Büszkeség és balítélet hozott számára 1813-ban.
(Fotók: Getty Images)
irodalom | könyv | jane austen | büszkeség és balítélet | aukció
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!