Szinte beleborzongunk Japán intim és magányos oldalába

Ha Japánra gondolunk, az elsők között jutnak eszünkbe olyan kifejezések, mint a nyugalom és a meghittség. Roberto Badin fotográfiái a néha még mindig rejtelmesnek tűnő ország békés és rejtett pillanatait gyűjtik össze ezekre reflektálva.

Japán mindig is lenyűgözte a külföldről érkező fényképészeket. Mivel évszázadokig a külvilág kíváncsi szemei elől elzárva létezett, megőrizhette érintetlenségét, ez pedig hálás témát adott a fotósoknak.

Legyen szó amatőrökről vagy profikról, a megörökített városi emlékképek általában ugyanarról regéltek: a zsúfoltságról, a rendszerezésről, az excentrikus ruhadarabokról vagy az eget megfestő neonfényekről.

Ezeknek a meglehetősen sztereotípnak mondható képeknek megy neki a brazíliai születésű fotográfus a Benjamin Blanckkel publikált Inside Japan című kiadványában.

A könyvben vagy inkább albumban szereplő fotók ugyanis az emberek fejében megforduló tipikus japán élethelyzetek ellentéteit ábrázolják: a magányos metróállomásokat, a kihaltnak tűnő sétálóutcákat, az üres szállodai lobbykat.

Badin szerint a megnyugvás érzése nem csak Japánt, hanem az egész világot tekintve már rég kiveszett a nagyvárosokból. Épp ezért a művész a Tokióban, Oszakában, Kanazavában és Kiotóban elkapott pillanatain alig-alig szerepelnek emberek, inkább az épületekkel és a fényekkel próbálja átadni az intimitás, a nyugalom és a magány érzését.

Ahogy elárulta, gyerekkorában – természetesen még az internet előtti időkben – csupán a japán rajzfilmekből és televíziós sorozatokból ismerhette a mítikus országot.

Az egész számára egy távoli bolygónak tűnt, amiről folyton csak álmodozhatott.

Egészen mostanáig, mert most már a kezében tarthatja az őt igazán lenyűgöző dolgokat: a valóság egy szeletét megmutató képeket.

(Fotók: Roberto Bodin)

vidék | könyv | fotók | japán | Roberto Badin | fényképek

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom