Innovatív megoldások, amik idén születtek, hogy megoldják az emberiség legégetőbb problémáit

Legyen szó a vízhiányról, vagy a jövő városairól, a futurisztikus megoldások mögött nagyon is realista megközelítések állnak. 2021-ben pedig minden eddiginél izgalmasabb projektek láttak napvilágot, amelyek mindegyikének célja, hogy egy jobb, fenntarthatóbb világban éljünk. Ezek közül válogattunk.

The Whales

A Dezeen építészeti portál Redesign the World döntős projektje Justitian Khoo ámulatba ejtő ötlete, aki nagyon formabontóan képzeli el a jövő városait. A The Whales nevű koncepció lényege, hogy bálna alakú városok úsznának a vízen, melyeket

teljes egészében a napból, tengerből és szélből nyert megújuló energia működtetne.

A táplálékot haltenyészésből képzeli el a tervező, amely egyszerre proteingazdag élelemmel látná el a lakókat, az ételmaradékokat és csontokat pedig a városokon kialakított, lebegő farmokon használnának tápanyagként és komposztálnák is.

Bálna alakú, lebegő városokba telepítené az emberiséget ez a bámulatos projekt

Ezeké a bálnacsaládot formázó, önfenntartó városoké a jövő? Könnyen lehet!

Oceanix projekt

A dél-koreai Busan városának vezetése rábólintott egy újonnan létrehozandó óceáni település terveire. Az egymással összekapcsolt platformok sorozatából álló “úszó város” a megálmodói szerint 10 ezer embernek adhat otthont.

A projekt megoldást jelenthet a tengerparti, valamint az emelkedő vízszint miatt veszélyben lévő települések problémáira.

A gyárakban előre megépített, majd a helyükre szállítandó platformok a tenger szintjével együtt emelkednek és süllyednek. Az öthektáros városrészek mindegyikét úgy tervezték, hogy háromszáz embernek adjanak otthont, akár hét emelet magas épületekben is.

Vízivilág a valóságban: Tízezer embernek adhat otthont ez az óceánra épülő, úszó város

Mert ahelyett, hogy harcolunk a vízzel, inkább tanuljunk meg harmóniában élni vele.

Telosa

Az Ingels építészeti stúdiója, a BIG a Twitteren jelentette be, hogy a Telosa névre hallgató városa egy 150 ezer hektáros, ma még lakatlan területen épülhet majd fel az Egyesült Államok nyugati részén.

A tervezők víziója az, hogy egy olyan új várost hozzanak létre Amerikában, amely

globális mércét állít fel a városi életben, kiterjeszti az emberi potenciált, és mintájává válhat a jövő generációinak.

A jövő városát tervezik felépíteni a semmi közepén ötmillió ember számára

Egy ma még lakatlan területen épül majd fel az Egyesült Államok nyugati részén.

Duna Terasz Grande

A Duna Terasz Grande a 13. kerületben épül, méghozzá a Vizafogón belül a Foka-öböl közvetlen környékén. A Duna Terasz Grande két épületének tervezésén elismert építészeti irodák dolgoztak: a Vadász Építész Stúdió és az Óbuda Építész Stúdió.

A tervezés során az épített környezetre, a vízközeliségre is nagy figyelmet fordítottak a stúdiók, valamint

törekedtek a modern, letisztult, minőségi építészet megvalósulására az időtálló megoldások jegyében.

A közösségi területekben pedig finoman szólva nincs hiány: a játszótérrel felszerelt belső kertek, a közösségi jóga-, napozó- és grillterasz is a közösségépítést szolgálja.

Káprázatosan szép magyar projekt mutatja meg, milyenek a jövő élhető otthonai

A Duna Terasz Grandeban minden benne van, amit a tökéletes otthontól elvárunk. Sőt, még egy kicsivel több is. Elmondjuk, miért.

dH2Ome

A Cosimo Scotucci által elképzelt dH2Ome célja, hogy fogyasztásra alkalmas vizet biztosítson ott, ahol a legnagyobb szükség van rá – így járulna hozzá

egy egészségesebb, biztonságosabb és fenntarthatóbb társadalom alapjainak lerakásához.

A dH2Ome egy olyan üvegház, amit az óceánokba lehet süllyeszteni. A napsugárzásnak köszönhetően a kupola belsejében lévő víz elpárolog, elválik a sótól, majd az üvegfelületen lecsapódik. Az így létrejövő kondenzvíz a gravitáció révén kerül egy vízelvezető rendszerbe, ahonnan gallonokba lehet adagolni.

Ez az úszó sziget oldhatja meg a Föld ivóvízhiányát

Vajon a vízválság tényleg megoldható lenne egy meglehetősen egyszerű kémiai folyamat eredményeként?

(Fotók: Dezeen, BIG, Imperfect)

ivóvízválság | jövő | jövő városa | fenntarthatóság | környezetvédelem | vízválság

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom