Illatkiállítást kreáltak az idősebb Jan Brueghel (1568–1625) és Peter Paul Rubens (1577–1640) közösen készített, A szaglás című festménye köré a madridi Prado Múzeumban.
A buja növényzetű, több mint nyolcvan különböző virágot felvonultató kertet ábrázoló alkotás tíz elemét választották ki, hogy megalkossák az elképzelt illatmintákat, amelyek kiegészítik a tárlat látogatóinak érzékszerveire ható élményt.
A festmény mellett érintőképernyős diffúzorokat állítottak fel a kiállítóteremben,
amely a megjelölt virágokat, tárgyakat kiválasztva illatot bocsájt ki magából.
A nárcisz, rózsa, liliom mellett például parfümmel átitatott bőrkesztyű és cibet is szerepel a listán, ahogy allegória néven megtalálható annak a virágcsokornak is az illata, amelyet a festmény nőalakja tart a kezében.
Az illatokat rövid tájékoztató szövegek is kísérik egy-egy illatanyag előállításának módjáról és parfümtörténeti érdekességekről.
Az illatfantázia létrehozását Gregorio Solára, az egyik legjelentősebb spanyol parfümkészítőre bízta a múzeum.
A mindössze egyetlen teremre korlátozódó kiállításon a két világhírű flamand művész 1617 és 1618 között készült, Öt érzék című sorozatának további négy alkotása, A látás, A tapintás, A hallás és Az ízlelés is megtekinthető. Mindegyik darab a madridi múzeum tulajdona. A július elejéig látható tárlat a Prado flamand gyűjteményét bemutató állandó tárlathoz kapcsolódik.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Museo del Prado, Artnet News, MTI)
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!