A kényszerhelyzet segítheti a kreativitást, remek példa erre ez az angliai kezdeményezés.
Ahogy a legtöbb országban, Angliában is a túlélésért küzd a vendéglátóhelyek jelentősebb része. Kapacitást csökkentenek, árat emelnek (vagy épp leviszik azokat), különféle akciókat találnak ki, vagyis kénytelenek alkalmazkodni a megváltozott világhoz.
Az egyik legújabb ötlet leginkább azok számára nyújthat áthidaló megoldást, akik megcsömörlöttek a home office-tól, és szívesen élnének valamilyen szintű szociális életet munka közben.
Több mint egy tucat klasszikus brit pub afféle közösségi irodává alakul át, ahová a vendég beülhet dolgozni; ennek megfelelően bivalyerős internetkapcsolatot, saját munkaállomást és természetesen étel-, valamint italutánpótlást kap.
"Reméljük, hogy a kezdeményezés lehetővé teszi, hogy az emberek érezzék kicsit a nyüzsgést, és ne őrüljenek meg otthon, ahol ugyanazt a négy falat bámulják" – mondta Jenny Hutchinson, az északnyugati Warrington városában található The Culcheth Arms menedzsere. Náluk tizenkét fontba (nagyjából 4700 forintba) kerül egy asztal egy napra, ezért az összegért az internet-hozzáférés mellett korlátlan kávé- vagy teafogyasztás és persze étel jár.
Hutchinson szerint, annak ellenére, hogy az emberek a Covid–19 előtti időkben is dolgozhattak náluk, ez a lehetőség most sokkal fontosabb. Igazi win-win szituációnak tartja, hiszen az otthonról dolgozóknak alternatívát jelent a kimozdulásra, miközben segít a nehéz helyzetben lévő vendéglátóiparon.
A The Culcheth Armst egészségügyi szempontból biztonságossá tették. A menedzser szerint a 22 óra utáni zárvatartás nagyban befolyásolta a forgalmukat, és amennyiben még sokáig érvényben marad, drasztikus hatással lehet az egész ágazatra.
A kezdeményezés két héttel azután indult, hogy Boris Johnson brit miniszterelnök országszerte elrendelte a bárok, kocsmák és éttermek este tíz órakor történő bezárását. Szakértők szerint jelen helyzetben valamennyi, nyitvatartással eltöltött óra döntő fontosságú lehet a bárok és a pubok túlélése szempontjából, a 22 órai zárásra vonatkozó rendelet pedig hatalmas csapást mérhet a vendéglátósokra.
"A kocsmák a közösségeink szívét jelentik. Nagy-Britanniában a sörfőzés az örökségünk fontos része. Esetleges elvesztése hatalmas veszteség lenne a kultúránk és a nemzeti identitásunk szempontjából. Ennek nem szabad megtörténnie" – mondta az üggyel kapcsolatban a British Inser and Pubs Association szóvivője.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Pixabay)
Anglia | kocsma | járvány | pub | iroda | kezdeményezés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!