Magyarország legnagyobb bevásárlóközpontja tavaly megújult arculattal ünnepelte fennállásának huszadik évfordulóját. Ennek örömére egy izgalmas pályázaton most bárki bekerülhet a Westend históriáskönyvébe, ha kellően leleményes.
"Húsz év egy bevásárlóközpont esetében talán soknak hangzik, mi azonban épp azt szerettük volna megmutatni, hogy a kor esetünkben nem az elöregedést jelenti, hanem épp ellenkezőleg: rendelkezésünkre áll mindaz a szaktudás, tapasztalat és erőforrás, ami lehetővé teszi, hogy folyamatosan megújuljunk. A változás és az innováció pedig nemcsak a szolgáltatásainkban, üzletkínálatunkban, de a megjelenésünkben és a kommunikációnkban is tükröződik – indít Kovács Orsolya, a Westend marketingvezetője, aki mindjárt el is árulja, mit szeretnének kifejezni a pályázattal. – A változatosságot, a dinamizmust, a sokszínűséget, amilyen maga a bevásárlóközpont. Biztosan mindenkinek más és más élményt ad, mindenkinek megvan a maga saját Westend-képe, -élménye, -kötődése."
Ehhez pedig nem is kell annyira mélyre ásni, hiszen az üzletközponthoz sokunknak kapcsolódik valamilyen emléke. Ott van például az aluljárószint már-már legendás helyszíne, a bizonyos vízesés, amely a főváros kedvelt találkozóhelyeinek top tizes listáján tanyázik, ráadásul alighanem annak élmezőnyében. Aztán a tetőkert, ahol nyaranta nagy számban lehetett város fölött lépkedő szerelmespárokat látni, akik mozizás előtt vagy után a növényekkel átölelt sétányon romantikáztak.
Ki ne hagyjuk a páros esztendőket, amikor valamilyen labdarúgó-világeseményt rendeztek – a Westend tetején olyankor több százan verődtek össze az óriáskivetítő előtt, hogy meccshangulatban szurkoljanak egy foci vb-n, vagy Eb-n.
Tartalomhoz adott a forma
A kiírás szerint az új Westend-logó afféle konténerként értelmezhető, azaz a benne található W betűnek kizárólag a formája kötött. Tartalma szabadon változtatható, melynek megtöltését a nagyközönségre bízza a bevásárlóközpont, vagyis minden alkotói kedvvel megáldott pályázó kiélheti kreativitását.
A lényeg, hogy az új logó reprezentálja a Westend hangulatát, értékeit, illetve az ötletelő saját, hozzá fűződő viszonyát.
Profik is jöhetnek
"Kommunikációnkban, marketingtevékenységünkben alapvető fontosságúvá vált az értékteremtés és az edukáció, így többek között a művészeti ágak népszerűsítése, támogatása. Az új arculati koncepció – különösen a konténerlogó – megálmodásával egy olyan eszközt kaptunk a kezünkbe, ami gyakorlatilag korlátlan játszóteret biztosít számunkra a vizuális elemek megjelenítéséhez. Szeretnénk, ha szakmabeliek – grafikusok, fotósok, festőművészek – és laikusok is velünk játszanának, hagynák elszabadulni a képzelőerejüket, és megmutatnák, ők mihez tudnak kezdeni a W formával, hogyan tudják életre kelteni azt" – mondja Kovács Orsolya, aki egyébként a beérkező műveket elbíráló zsűriben is helyet kapott.
Ez tehát egy igen kreatív és egyedi pályázat, amely ritkaságnak számít idehaza, hiszen a bizonyos W betűben nemcsak a szín szerepelhet, hanem fotó és egyedi grafika is tölthető bele, illetve plasztikus megjelenéssel is lehet pályázni.
Éppen ezért, talán nem meglepő, hogy a zsűritagok izgatottan várják már, hogy dolgozhassanak végre.
Köztük van Baranyai Júlia, a Westend új arculatát megalkotó ügynökség művészeti vezetője, aki elsősorban a kreativitást keresi a beérkező pályaművek mustrálásakor. "Nekem nagyon fontos, hogy valami újszerűt találjak. Szeretem az out of the box dolgokat, ami a kreativitás egyik meghatározása; újszerű, meglepő, különleges. Rendkívül kíváncsi vagyok, mire gondolnak majd a tervezők, mert részemről az a rendhagyó helyzet áll fenn, hogy annak idején én is részt vettem az arculat megalkotásában, ezért érdekes lesz, mások mit gondolnak, nekik mit jelent a bevásárlóközpont. Én a Westend értékeit próbáltam megjeleníteni, és bár a feladat most is hasonló, a pályázók azért jóval szabadabban gondolkodhatnak. És ezúttal nem Westend beszél magáról, hanem a közönség a Westendről."
Hasonló gondolatokat fogalmazott meg Kovács Orsolya is, aki egyediségre, érzelmekre vadászik. Számára nagyon fontos, hogy minden kampányukban legyen valami – akár csak egy kis apróság –, amiben mindenki magára ismer, ami picit megsimogatja a lelkét.
November közepéig lehet tervezni
A pályázatra életkori meghatározás nélkül bárki jelentkezhet, a pályaművek a manuális alkotóeljárásoktól kezdve a digitális grafikustechnikáig bármilyen egyedi megvalósításban készülhetnek. Egy dolog adott, a W forma! A hozzá tartozó sablon, a részletes pályázati feltételek, az adatkezelési tájékoztató és a pályázati adatlap ide kattintva érhető el.
A beérkező pályaműveket háromtagú bizottság, Bérczi Linda, a Budapest Art Week igazgatója, Baranyai Júlia, az Avalanche Kreatív Ügynökség művészeti vezetője, Kovács Orsolya, a Westend marketingigazgatója, valamint a szponzori zsűri, az Yves Rocher, valamint a Miniso bírálja el. Ezenfelül a legjobbnak ítélt alkotásokat a Westend a saját Facebook-oldalán közzéteszi és közönségszavazásra bocsátja. A legtöbb szavazatot kapott tíz alkotást a Westend egy-egy saját ajándékcsomagjával jutalmazza.
A díjnyertes alkotások, és a zsűri által legjobbnak ítélt pályaművek többek között a bevásárlóközpont közösségi felületein, szakmai médiumokban és a pályázatot bemutató kiállításon jelennek meg az eredményhirdetés után.
November 15-ig várják a munkákat.
Ez is érdekelhet:
bevásárlóközpont | pályázat | terv | új | budapest | dinamikus
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!