Így grillezz halat öt lépésben!

A halak grillezése sokak számára jelent kihívást, hiszen sokkal finomabbak, lágyabbak, mint például a csirke vagy a marhahús. Ráadásul, mivel a halhúsnak magas a víztartalma, könnyen ki is száradhat sütés közben. Vannak azonban jó módszerek arra, hogy tökéletes grillezett halat készítsünk. Ezeket gyűjtöttük össze.

Egészben vagy filében

A halak grillezése esetén érdemes különbséget tenni abban, hogy egészben sütjük meg, vagy filét teszünk a grillrácsra. Amennyiben egészben sütjük, a bőr megakadályozza a hús kiszáradását, így sokkal ízletesebb lehet a végeredmény.

A halfilé esetében az étel jóval hamarabb elkészül, ugyanakkor kifejezett nehézséget okozhat a hús megfordítása a rácson.

Amennyiben olyan halfilével dolgozunk, amin van bőrréteg, érdemes az idő nagy részében a halbőrrel lefelé sütni a húst, a fordítást követően már csak egy-két percig tartsuk a parázs fölött!

 

Jó módszer lehet az is, ha a halszeletekre helyezünk egy kevés vajat, citromszeleteket, friss zöldfűszereket, majd alufóliába csavarjuk és a rácsra helyezzük. A végeredmény így nemcsak szaftos lesz, de vizuálisan is szép látványt nyújt majd kicsomagolás után.

A hal grillezése öt lépésben

Első lépés: Drótkefével alaposan tisztítsuk meg a grillrácsot!

Második lépés: Ízesítsük a halakat sóval, borssal, zöldfűszerekkel, kenjük be egy kevés olívaolajjal! 

Harmadik lépés: Helyezzük a grillt közepesen magas fokra, majd tegyük rá a grillrácsot és hagyjuk, hogy átforrósodjon.

Negyedik lépés: Helyezzük a halat a grillrácsra a bőrével lefelé!

Ötödik lépés: A halak grillezése oldalanként nagyjából öt percig tart, ha van húshőmérőnk, érdemes használnunk. A hal akkor lesz jó, ha a maghőmérséklete 65-70 fok közötti. Amikor elkészült a halunk, azonnal helyezzük át egy meleg tálra és fogyasztás előtt pihentessük néhány percig! 

Itt a grillszezon! Az első nagy sütögetés előtt azonban érdemes körbenéznünk, minden eszközünk rendelkezésre áll-e ahhoz, hogy fejedelmi barbecue-partit csaphassunk a kertben vagy az erkélyen. Összegyűjtöttünk hét olyan kiegészítőt, ami nélkül nem érdemes nekiállni a sütögetésnek.

(Fotók: Getty Images)

BBQ | tippek | gasztronómia | hal | grill | grillezés

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom