Így fog kinézni a világ 2071-ben?

A német Atelier Brueckner stúdió és tervezőpartnerei egy magával ragadó kiállítást hoztak létre a dubaji Jövő Múzeumában, amelynek célja, hogy megmutassa, milyen lesz a világ 2071-ben.

Az Úttörők utazása névre keresztelt állandó kiállítást az Atelier Brueckner három részre osztotta, az egyes szekciók pedig az űrben való élettel, a biomérnöki fejlesztésekkel és a jövő jólétével foglalkoznak. Mindegyik terület kialakítása során más-más anyagokat és módszert használtak, így

a terek eltérők, ám mégis egymással összefüggők.

Az első körzet az űrállomáson való életre összpontosít, a második egy olyan szervezetre, amelynek célja a veszélyeztetett ökoszisztémák regenerálása, az utolsó pedig a jóléti rituálék jövőbeli alakulását vizsgálja.

Csupa olyan témát járnak tehát körül, amelyek egyrészről a jelenben relevánsak, másrészről pedig

olyan kihívások, amelyekkel szembe kell majd néznünk.

Az élménykiállítás arra sarkallja a látogatókat, hogy induljanak el egy különleges expedícióra egy olyan jövő felé, amelyben

a kollektív erőfeszítéseik az egész emberiség számára jobb életet teremtenek.

Az első körzet képzeletbeli űrállomásának célja, hogy a napenergiát felhasználva energiát biztosítson az emberiség számára úgy, hogy begyűjtik azt a Holdról, és továbbítják a Földre. Másik különlegessége pedig egy digitális kép, amely a Földet ábrázolja ötven év múlva.

A második kerület központi eleme egy "digitális Amazon", aki az őserdők életét mutatja be, a The Library pedig kétezer négyszáz lézergravírozott kristályüvegből áll és különböző állatfajokat szimbolizál az egysejtűektől, a növényeken át az emlősökig. Ezek előtt azonban nincs világos út:

2071-re vagy fennmaradnak, vagy kihalnak.

A harmadik és egyben utolsó körzetet az a tér, ahol az látogatók találkoznak önmagukkal és a jövő kikapcsolódási lehetőségeivel.

(Forrás: Dezeen, fotók: Museum of Future)

dubaj | jövő | kiállítás | Jövő Múzeuma

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom