Öt indokot hozunk fel amellett, miért érdemes megnézni április végén a Bartók Tavasz két fenegyerekét Miskolcon vagy Debrecenben.
Az orosz származású Aleksey Igudesmanról és a koreai-brit Hyung-ki Joo-ról van szó, akiket nehéz lenne egyértelműen „beskatulyázni” valahová.
Ami tény: az egymással tizenkét éves korukban Yehudi Menuhin iskolájában egy adag hal és sült krumpli társaságában megismerkedő zenész-komikus páros koncerttermeket és stadionokat tölt meg, játszottak már együtt világhírű zenekarokkal és szólistákkal Hans Zimmertől Billy Joelen át Vangelisig, az online videómegosztókon pedig tarolnak a produkcióik.
Április 26-án Miskolcon, egy nappal később Debrecenben mutatják meg magukat a legkedveltebbnek tartott – összességében harmadik – Play It Again című műsorukkal, amire mindent rá lehetne húzni azon kívül, hogy szokványos. És ez csak az egyik csali, amiért nagyon ajánlott őket megnézni. Mutatunk még.
Fordított program
Aleksey Igudesman és Hyung-ki Joo virtuozitása, kreativitása és magával ragadó előadásmódja emberek millióihoz hozta közelebb a klasszikus zenét.
A Play it Again olyan, mintha egy koncert azonnal a ráadásszámokkal kezdődne, az események alakulását pedig gyakran maga a közönség alakítja.
Totális őrület
Elképesztően vicces dolgokat művelnek a színpadon, úgyhogy a rutinos komolyzenei koncertre járóknak nem árt lélekben felkészülniük a meglepetésként lecsapó szokatlanságra.
A hegedűt szinte szétszaggató Igudesman és a zongorabillentyűket szenvedéllyel püfölő Joo előadása a Monty Python-legenda Terry Jones szerint megnyerő és vicces. Ha ő mondja, az csak jelenthet valamit!
Polgárpukkasztás
Mert hát valljuk be: zakóban, rövidnadrágban hegedülni, vonót tejhabosítóra (!) cserélni olyan showelemek, amiket klasszikus zenészektől nem láttunk még.
Nem csoda, hogy a közönség reakciója a kezdeti sokk után hangos nevetésbe fordul át.
Bevezetés egy új világba
A páros eltökélten követi a régóta kitűzött célját: minél több emberrel szeretné megkedveltetni a klasszikus zenét és ki akarja csavarni a műfajt a merevségből.
A formabontó előadásaikkal úgy tűnik, mindez sikerül, mert már olyanokat is berántottak, akik korábban elképzelhetetlennek tartották, hogy valaha is komolyzenét hallgassanak. Többmilliós nagyságrendről beszélünk.
Semmi sem ugyanaz
Nincs két egyforma Igudesman & Joo előadás. A Play it Again kifejezetten azt ígéri, hogy valamennyi alkalom vadul különbözik egymástól, ezért a közönségnek muszáj lesz újra megnéznie.
Legalább még egyszer.
show | előadás | bartók tavasz | debrecen | polgárpukkasztó | hegedű
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!