Bhután már jó ideje nem tartozik az olcsó országok közé: körülbelül három évtizede vezették be az éjszakénként és személyenként 65 dolláros (körülbelül 22 ezer forintos) környezetvédelmi díj címén bevezetett idegenforgalmi adót, amit a járvány után kétszáz dollárra (68 ezer forintra) emeltek, hogy elriasszák, a kisebb pénzű, és „környezetkárosító“ turistákat.
A célt tulajdonképpen elérték, mert a látogatók száma most csak töredéke a járvány előttinek. Az ország azonban ettől a hónaptól 2024 végéig kedvezményt ajánl.
Aki négy napnyi adót befizet, az további négy napot ingyen maradhat, aki pedig tizenkét napot kifizet, egy teljes hónapig élvezheti a vakációt további díj nélkül.
Mindez azonban csak a dollárban fizető turistákra vonatkozik, így például a szomszédos Indiából érkező, rúpiában fizető látogatókra nem.
Január óta körülbelül 47 ezer turista fordult meg Bhutánban, az ország pedig azt szeretné, ha év végéig 86 ezren látogatnák meg. Ez mindössze töredéke a 2019-es turistaszámnak, ekkor ugyanis 315 600-an léptek be a himalájai királyságba.
Nem ez az egyetlen mód, ahogy Bhután igyekszik a turisták kedvében járni, bár nem is ez az egyetlen ország, amely már nem fogadja tárt karokkal a turistákat.
(Forrás: CNN, képek: Unsplash)
díj | kedvezmény | idegenforgalmi adó | bhután | környezetvédelmi adó
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!