Akár egy videójáték legnehezebb szintje is lehetne, itt azonban valódi emberek próbálják leküzdeni a természet által eléjük gördített akadályokat.
A túrázás lehet nyugalmas kikapcsolódás, de lehet elképesztő adrenalinnal járó kaland is. A kínai Huashan-hegy megmászása kétségkívül ez utóbbi közé tartozik.
A Huashan-hegyről
A világ legveszélyesebb túrája a kínai Xiantól keletre, a Huashan-hegy tetejére vezet, melyet az ország öt nagy hegyének egyikeként tartanak számon.
Vallási jelentősége hatalmas, a hegy különböző pontjain templomok tucatjai épültek. Míg ezek elsősorban a zarándokokat vonzzák, addig
maga a hegy nyüzsgő turistalátványossággá vált a kalandra vágyók számára.
A Huashan-hegyen több csúcs is található, amelyeket eltérő nehézségű túrák során lehet elérni. A legveszélyesebb azonban az 2154 méter magas déli csúcs ahová a híres és hírhedt „deszkás sétány” vezet. Csak a legbátrabbak indulnak itt útnak,
a szédítő túra után azonban lenyűgöző táj és az egekbe emelkedett adrenalinszint a jutalom.
Az útvonal olyannyira veszélyes, hogy minden egyes kirándulónak a túra kezdete előtt alá kell írnia egy felelőségvállalási nyilatkozatot. Az óvatos becslések szerint ugyanis
évente akár száz túrázó is életét veszítheti a mászás során.
Kezdődik a kaland
A Huashan-hegy megmászása több ezer meredek lépcső megmászásával indul.
Noha ez a túra legkönnyebb része, már az első lépések után nehezebb a levegővétel. Ezután jön azonban még csak a java, néhány perc lépcsőzést követően ugyanis egy függőleges sziklafal és egy hihetetlenül meredek újabb lépcsősor nyílik meg, melyekre két oldalról láncokat rögzítettek.
Itt már erőteljesen kell kapaszkodni a kötelekbe, hogy a mászók feljuthassanak a meredek hegy felső szakaszára. Az út során egy ponton különböző ösvények nyílnak meg a kirándulók előtt melyek
különböző templomokhoz és csúcsokhoz vezetnek.
A kalandorokat azonban egyetlen jelzés érdekli, az, amelyik a túra legizgalmasabb részéhez vezet a Huashan-hegyen – a Plank Walk In The Sky-hoz, vagyis a deszkás sétányhoz.
Dermesztő séta a deszkákon
A hegy felső szakaszán már hatalmas jelentősége van a biztonsági eszközöknek, a karabinereknek és a hámoknak, melyek a függőleges ereszkedés és a mászás során is segíti a kirándulók testi épségének védelmét.
A fémrudakon lefelé történő függőleges ereszkedést követően jutnak el a félelmetes látványt nyújtó deszkákhoz. Ha a hevederek a biztonsági kábelben vannak, megkezdődhet a séta a függőleges sziklafalon. Már maga a látvány is szédítő, a deszkák nyikorgása dermesztő, ez azonban még nem minden. A túra ezen szakaszán ugyanis kétirányú a forgalom, azaz
bármikor szembe jöhet a kirándulókkal valaki, aki szintén végig akar haladni a sétányon.
A deszkák keskenyek, alig fér el rajta egy túrázó is, nemhogy kettő próbáljon elhaladni egymás mellett. Az út egy zsákutcába vezet, ahonnan vissza kell fordulni és fémrudakon kell továbbhaladni.
Időjárási kihívások
A Huashan-hegy a téli és az esős évszakban még veszélyesebb, ilyenkor egyetlen rossz mozdulat, egy rosszul megtervezett szelfi is végzetes lehet.
Az ösvényt ekkor általában jég és köd borítja,
ami vizessé és csúszóssá válik, ezért a túrázóknak rendkívül óvatosnak kell lenniük a hegyről felfelé és lefelé haladva.
Természetesen szélsőséges időjárási körülmények, így zivatarok és heves esőzések idején nem lehet a hegyre menni.
(Forrás: The Travel, fotók: Getty Images)
túrázás | Huashan-hegy | kirándulás | kína | túra | teljesítménytúra
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!