Az idahói Payette-tó mellett, sziklák és sűrű növényzet között fekszik ez a pazar villa, amely szürke tetőszerkezete és domináns fakülseje révén olyan, mintha csak az anyatermészet szülte volna ide.
Idaho híres természeti értékeiről és földrajzi adottságairól.
Hósipkával borított hegycsúcsok, zuhatagok, gleccserek által kivájt tavak s meredek lejtők, kanyonok tarkítják a tájat.
Innen nézve cseppet sem meglepő, hogy Idahót gyakran csak „drágakő-államnak” becézik,
ahogyan az sem, hogy a Payette-tó mellett található házat úgy próbálták megalkotni, hogy az teljesen összhangban legyen a természettel.
Minden szoba kiterjedt kilátást biztosít az acélkeretes ablakokon át a tóparti környezetre, a beton, cink és tikfa fémjelezte külső az enteriőrben nem sokat veszít hangulatából. A ház bár jól eldugott, könnyen megközelíthető sétautakon, a toronymagas tűlevelű fák között. Csak tudni kell, hogy hol keressük.
Az államot egyébként megannyi nemzeti park és emlékhely gazdagítja. A City of Rocks National Reserve látványos gránitormokat és sziklaképződményeket vonultat fel, a Craters of the Moon National Monument esetében pedig érdemes megemlíteni, hogy
a festőien elhelyezkedő kráterek holdbéli tájakra emlékeztetnek,
amelyek számos sivatagi növénynek és állatnak otthont adnak.
A Hagerman Fossil Beds National Monumentben pedig a világ leggazdagabb kövületgyűjteményét találhatjuk meg,
a fosszíliák a pleisztocén jégkorszakból származnak, azaz három-négy millió évesek. Így Idahót tényleg érdemes lehet felírni a bakancslistánkra.
Ez is érdekelhet:
idaho | ingatlan | Payette-tó | ház | nagy sztori | otthon
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!