Ha megszavazzák, ez lesz a huszonötödik világörökségi helyszín az Egyesült Államokban.
Az UNESCO Világörökség részének olyan helyszíneket választanak világszerte, amelyek az emberiség számára kiemelkedő értékű kulturális és természeti örökséget testesítenek meg. Olyan turisztikai látványosságok juthatnak róla eszünkbe, mint a Tádzs Mahal, a kínai nagy fal, az Akropolisz vagy éppen Budapest látképe. A legújabb várományos, egy amerikai helyszín azonban egészen meglepő helyen, Ohióban található.
Ohio gyakran méltatlanul alulértékelt úti cél az Egyesült Államokban, holott olyan izgalmas helyeket tartogat, mint a Hopewell Ceremonial Earthworks, amelyet az UNESCO Világörökségi Bizottsága Szaúd-Arábiában várhatóan felvesz a nemzetközi rangsorba. A területen összesen kilenc régészeti lelőhely található, mindegyik egy bennszülött népcsoporthoz tartozik. Az ősi földkupacokat a Hopewell-ek építhették, a népcsoport időszámításunk előtt 100 és 500 között virágzott.
Úgy tudni, a földrakásokat különböző szertartásokra használták.
Kheopsz piramisa például elférne a Wright nevű földhalomban, míg az úgynevezett Nyolcszög, a Hopewell másik régészeti helyszíne olyan hatalmas, hogy a Colosseumot négyszer bele lehetne tenni. A területen feltárt leletek arról is árulkodnak, hogy kétezer évvel ezelőtt a terület fontos vallási központ lehetett, így
a szakrális építészeti kincsek sorát gazdagítanák a világörökségi helyszínek között.
A nemzeti park fenntartói abban bíznak, hogy a jelölés és a világörökségi rangra emelés több turistát vonz majd Ohióba, hogy megismertessék velük az őslakosok örökségét.
(Forrás: Architectural Digest, fotók: Getty)
unesco | földhalom | világörökség | ohio
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!