Az Audemars Piguet alapítóinak, Jules-Louis Audemars és Edward-Auguste Piguet kultusza lengi körbe ezt a különleges hongkongi bárt a H Queen'sben.
A 250 négyzetméteres terével a rezidencia betekintést nyújt az egykori óramágnások túláradó életmódjába és stílusvilágába
úgy, hogy közben a kiválasztott ügyfelek saját házukként is használhatják azt.
A bárt úgy tervezték, hogy a vendégek ne csak elképzeljék, hanem szinte megtapasztalják azt, hogy a cég egykori alapítói, Jules-Louis Audemars és Edward-Auguste Piguet miként élnének a 21. században.
Így aztán nem csoda, hogy ez a penthouse a legmodernebb és legimpozánsabb berendezésekkel lett felvértezve, amelyet a vendégek nyugodtan használhatnak üzleti találkozók és különböző összejövetelek helyszínére is.
Az Audemars Piguet céget a két órásmester, Jules Louis Audemars és Edward Auguste Piguet alapította 1875-ben, Svájcban.
Az Audemars Piguet azon kevés óramárkák közé tartozik a 21. században is, amely még mindig az alapító családok tulajdonában áll.
Az Audemars Piguet mögött nagyon komoly tapasztalat és hagyomány összpontosul, többek között
a cég nevéhez az első percütős karóra elkészítése 1892-ben.
Az Audemars Piguet órákban roppantul pontos és nagyon megbízható óraszerkezetek dobognak. Külön érdekesség, hogy Louis Audemarstól még a kezdetek kezdetén maga a Patek Philippe is vásárolt óraszerkezeteket, hogy azokat beépíthesse a sajátjaiba.
Szinte minden elemükre jellemző a roppant finomságú megmunkáltság és a legapróbb részletekig kiterjedő odafigyelés,
továbbá ezek az órák szinte vibrálnak: bár presztízsben nem érnek fel a Rolex vagy a Patek Philippe órákhoz, sok modell túlmutat ezeknek a túlságosan visszafogott stílusán.
A felsőkategóriás óragyártó évente mintegy negyvenezer órát dob a piacra, és olyan illusztris nagykövetei vannak, mint Lionel Messi, LeBron James vagy Novak Djokovics. Azt viszont mindenképp érdemes megemlíteni, hogy tizenkét évvel ezelőtt, 2010 decemberében Michael Schumacher is az óra nagykövetévé vált, miután otthagyta az Omegát. A következő szezontól fogva így a hétszeres világbajnok csuklóján is Audemars Piguet órákat láthattunk – így végül is elmondható, hogy az óragyártónak a sportvilág legemblematikusabb, legsikeresebb tagjaival is sikerült leszerződnie.
Ez is érdekelhet:
óra | nagy sztori | bár | Audemars Piguet | hongkong
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!